שני לוחמי ימ"מ נפצעו קשה וקל בג'נין; אחד מרוצחי הרב שבח חוסל

שני לוחמים נפצעו באורח קשה וקל בחילופי ירי במבצע מיוחד בשיתוף שב"כ לאיתור המחבלים שביצעו את הפיגוע בחוות גלעד. בחילופי האש נהרג לפחות מחבל אחד, ונוספים נעצרו. הפרות סדר פרצו במחנה הפליטים ג'נין

18/01/2018
צילום: רויטרס, ארכיון וואלה!NEWS וסרטוני גולשים, עריכה: יאיר דניאל

קרב יריות בין כוחות הביטחון למחבלים בג'נין - כל העדכונים

- קרב יריות התפתח בין כוחות ימ"מ למחבלים בג'נין
- שני לוחמים נפצעו קשה וקל בחילופי האש
- לפחות מחבל אחד נהרג, שניים נוספים נעצרו
- גורמים פלסטינים דיווחו כי ישנם פצועים נוספים בתקרית
- עוד דווח כי צה"ל הזרים כוחות גדולים לאזור
- לדברי הפלסטינים כוחות הביטחון פוצצו בית שבו התבצרו המחבלים
- הפרות סדר פרצו במחנה הפליטים ג'נין
- כוחות הביטחון סורקים אחר גופת אחד המחבלים במבנה בג'נין

שני לוחמי ימ"מ - היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של משמר הגבול - נפצעו באורח קשה וקל בקרב יריות שהתפתח אמש (רביעי) במהלך מבצע מיוחד של שב"כ ומג"ב בג'נין מול כמה מחבלים. המבצע נועד לאיתור החוליה שאחראית לפיגוע במאחז חוות גלעד שבשומרון בשבוע שעבר, שבו נרצח הרב רזיאל שבח.

במהלך חילופי האש נהרג לפחות מחבל אחד, שכנראה היה מעורב בפיגוע ושניים נוספים נעצרו. במקביל לפעילות פרצו הפרות סדר במחנה הפליטים ג'נין. כוחות צה"ל ומג"ב פועלים במקום. פעילות כוחות הביטחון בג'נין נמשכת גם בשעה זו לאיתור חשודים ומניעת הפרות סדר אלימות. הפלסטינים דיוחו על ירי באש חיה לעבר שלושה פלסטינים. מצבם של הפצועים התייצב במהלך הלילה, הפצוע קשה סובל מפצע ירי בחזה, וכעת הוא נושם עצמאית ומטופל בטיפול נמרץ. הפצוע השני סובל מפציעות ירי ברגליו. מצבו מוגדר קל, לאחר שטופל בבית החולים.

עוד בנושא:
חמישה ימים אחרי הפיגוע: ליברמן פועל להסדרת מאחז חוות גלעד
שבוע לפיגוע בחוות גלעד: צה"ל מחפש מודיעין - ומחכה לטעות של המחבל
חייל חשוד שהפיץ עלונים עם קריאה לנקמה על הפיגוע בחוות גלעד

כוחות הימ"מ בפעילות בג'נין, הלילה(צילום: דובר צה"ל)
דחפור של צה"ל הורס את המבנה שבו התבצרו המחבלים, הלילה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אתר פלסטיניים)

היריות החלו לאחר שהלוחמים הגיעו למחנה הפליטים, ונקלעו לקרב עם המחבלים שהיו בשני מבנים צמודים בג'נין. אחד המחבלים נעצר על ידי כוח הימ"מ, מחבל אחר ירה לעבר הכוח ופצע את אחד הלוחמים, שהגיבו באש והביאו למותו. בשלב הזה המחבל השלישי יורה גם הוא לעבר הכוח, ומצליח להיכנס לתוך מבנה ולהתבצר.

חילופי האש שנמשכו זמן רב, ובמהלכם כיתרו הלוחמים את המבנה, עד שלפנות בוקר הדחפורים של צה"ל וירי לוחמי ימ"מ מוביל לקריסת במבנה על המחבל. הלוחמים מבצעים סריקות אחרונות יחד לאיתור גופת המחבל, בסיוע צוותים מפיקוד העורף. ההנחה היא שהוא חוסל עם קריסת המבנה.

גורמים פלסטינים דיווחו על פצועים במקום וכי צה"ל הכניס כוחות ביטחון רבים נוספים לעיר ועשרות כלי רכב, לאזור ההיתקלות. עוד דווח כי כוחות צה"ל פשטו על תחנת דלק ברחוב חיפה בעיר והחרימו מצלמות אבטחה ועל כלי טיס בשמי העיר.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
פעילות הכוחות המיוחדים בג'נין, אמש(צילום: דובר צה"ל)
פעילות הכוחות המיוחדים בג'נין, אמש(צילום: דובר צה"ל)

על פי הפלסטינים, המחבל שחוסל הוא אחמד ג'ראר, בן 22, בנו של נאסר ג'ראר, בעבר מנהיג הזרוע הצבאית של חמאס גדודי עז א-דין אל-קאסם שחוסל בג'נין בשנת 2002. נאסר עמד בראש חוליה שפעלה באזור ג'נין ותכננה פיגוע התאבדות כפול בבית החולים שיבא שבתל השומר וכן פיצוץ משאית ובה מאות קילוגרמים של חומר נפץ בבניין רב קומות במרכז הארץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את הלוחמים, והבהיר כי "נגיע לכל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין".

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לפעילות ואמר כי "כוחות הביטחון ביצעו מבצע מוצלח ללכידת רוצחי הרב שבח. למחבלים לא יהיה מסתור". יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, התייחס למבצע בטוויטר וכתב כי "הזרוע הארוכה של מדינת ישראל תגיע לכל מחבל, בכל מקום ובכל זמן, למען ידעו כולם - דם יהודי אינו הפקר. מברך את צה"ל וכוחות הביטחון על תפיסת רוצחיו של הרב רזיאל שבח".

פעילות הכוחות המיוחדים בג'נין, הלילה(צילום: צילום מסך, -)
פעילות הכוחות בג'נין, הלילה(צילום: צילום מסך, -)

גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בירך על תוצאות המבצע ואמר "עם ישראל כולו מצדיע ללוחמי הימ"מ, צה"ל והשב"כ על הפעילות הלילה נגד המרצחים של הרב שבח. העברנו מסר ברור למרצחים הארורים ושולחיהם - לוחמינו יגיעו לכל מקום בו תסתתרו כדי לסגור אתכם חשבון ולמצות את הדין. כולנו מתפללים לרפואת הלוחמים שנפצעו".

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי ביקר הלילה בבית החולים את הלוחמים שנפצעו. ניצב שבתאי שהגיע לחפ"ק הקדמי שנפתח, עמד מקרוב אחר ההתפתחויות המבצעיות בשטח והתרשם מפעילות כלל הכוחות. הוא שיבח פעילות הלוחמים מול איומי הטרור, ואמר כי "כוחות הביטחון ימשיכו לרדוף את מי שיפגע בביטחונם של אזרחי ישראל בכל מקום ובכל זמן".

יעל, אלמנתו של רזיאל הודתה לכוחות הביטחון ואמרה הבוקר: "אני שולחת איחולי החלמה לפצועים מכוחות המשטרה שפעלו בנחישות ובגבורה. מעבר לזה אין לאירוע הזה שול משמעות בשבילי. הנחמה שלנו היא לא בנקמה אלא בבניין הארץ. אני מבקשת מראש הממשלה: שבור את השתיקה שלך, אמץ את ההצעה של שר הביטחון לאשר את חוות גלעד והעלה אותה ביום ראשון הזה לאישור הממשלה. זו הנחמה שלנו זו הבקשה שלנו זו התשובה האמיתית לרצח של בעלי אהובי ואב ילדי".

פעילות הכוחות המיוחדים בג'נין, אמש(צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)
פעילות הכוחות המיוחדים בג'נין, הלילה(צילום: צילום מסך, -)

‏אמו של הרב שבח אמרה הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי היא "מקווה שנבקר את החיילים שנפצעו, אנחנו רוצים להודות להם בשם רזיאל. לא היה לי ספק שיצאו כדי לתפוס את המחבלים, אמרו לנו שיעשו הכל".

הרב שבח בן ה-35 הותיר אחריו שישה ילדים - ארבע בנות ושני בנים, הקטן שבהם תינוק בן שמונה חדשים. תושב ההתנחלות חוות גלעד, שבסמוך אליה רוסס רכבו, היה מתנדב במחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון, כונן במד"א ומוהל. הוא היה מעביר שיעורים לילדים בהתנחלות, שבה התגורר בעשור האחרון.

(השתתפה בהכנת הידיעה: טל שלו)

(עדכון ראשון: 23:43)

ג'ראר, המחבל שחוסל(צילום: צילום מסך)
פעילות כוחות צה"ל בג'נין, הלילה(צילום: דובר צה"ל)
הריסות המבנה שבו התבצרו המחבלים, הבוקר(צילום: צילום מסך)
כוחות צה"ל לפני כניסתם לג'נין, הלילה(צילום: דובר צה"ל)
פעילות הכוחות המיוחדים בג'נין, הלילה(צילום: צילום מסך, -)
פעילות הכוחות המיוחדים בג'נין, הלילה(צילום: צילום מסך, -)
מפקד מג"ב בשיחה עם לוחמים לפני יציאה לג'נין, הלילה(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
זירת הפיגוע בחוות גלעד, בשבוע שעבר(צילום: תצפית TPS, מאור לביא, TPS)
רזיאל שבח שנרצח בפיגוע הירי(צילום: מד"א)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully