וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל תנקוט צעדים בוני אמון כלפי הרשות הפלסטינית

27.11.2000 / 13:48

שר החוץ, שלמה בן עמי, הודיע למזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, כי ישראל תאפשר מספר הקלות לרשות לרגל חג הרמדאן; במסגרת ההקלות פתחה היום ישראל את מעבר קרני למעבר מזון, תרופות ותוצרת חקלאית לעזה; אפרים סנה: ישראל לא תיתן לרשות סיבות להציגה כמי שמרעיבה אזרחים פלסטינים

ישראל מתכוונת לבצע שורה של צעדים בוני אמון כלפי הפלסטינים לרגל חודש חג הרמדאן. שר החוץ, שלמה בן עמי, הודיע היום למזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, כי ישראל תאפשר כניסת מספר מוגבל של מתפללים פלסטינים להר הבית בתפילות הרמדאן וכן תאפשר הקלות נוספות. בן עמי הביע תקווה שהצעדים הללו יסייעו בחידוש ההידברות עם הרשות הפלסטינית.

נשיא מצרים, חוסני מובארק, לחץ על ישראל לבצע את המחוות הללו כדי שהפלסטינים יוכלו למתן בתגובה את האלימות ולהציג לציבור הפלסטיני הישגים בתמורה.

הבוקר הוסרו מספר הגבלות על מעבר סחורות מישראל לרשות הפלסטינית ומהרשות לישראל במעבר קרני. סגן שר הביטחון, אפרים סנה, אמר היום כי ישראל תמשיך לאפשר לרשות הפלסטינית לקבל דלק ומזון, למרות הלחימה הנמשכת. סנה אמר את הדברים במהלך סיור שערך במעבר קרני, שבצפון רצועת עזה, בעקבות תלונות קשות של הרשות הפלסטינית כי ישראל מונעת מעבר של מזון, תרופות ותוצרת חקלאית לרצועת עזה.

לדברי סנה, ביום חמישי בשבוע שעבר חודשה אספקת הדלק והגז לעזה דרך מעבר קרני. כמו כן, חודש מעבר הסחורות מישראל ומהרשות של חומרי גלם לתעשיה ושל מוצרי מזון שנתרמו מירדן וממצרים. סנה הוסיף, כי ישראל תשקול גם את האפשרויות למצוא דרך להעברת חומרי טקסטיל מדרום הרצועה למעבר קרני, לאחר שציר חאן-יונס נסגר לתנועת כלי רכב פלסטינים.

לדברי סנה, ישראל לא תיתן לרשות הפלסטינית סיבות להציגה כמי שמרעיבה אזרחים פלסטינים, ולכן אין היא מעוניינת להיגרר למצב בו יהיה מחסור בעזה של מזון ותרופות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully