"ירו בי!": הנרצח מהפיגוע הקליט הודעה לחבריו מהצוות הרפואי

הרב רזיאל שבח, שנרצח בפיגוע בכביש 60, הקליט הודעת מצוקה בקבוצת הווטסאפ של מתנדבי הרפואה האזוריים שפעלו עמו בשומרון. החברים המבולבלים החלו לדווח על האירוע - ואז הבינו שההודעה המוקלטת היא מאת הפצוע עצמו, שמתנדב עמם

רזיאל שבח, שנרצח הערב (שלישי) בפיגוע הירי בעת נסיעה בכביש 60 ליד חוות גלעד, שלח לחבריו שהתנדבו עמו במחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון קריאה לעזרה. "ירו בי, ירו בי! אני ליד חוות גלעד", הקליט בהודעת ווטסאפ. החברים המבולבלים מתחילים לדווח זה לזה על האירוע, ואז מבינים שהפצוע הוא שבח, שהקליט להם הודעת מצוקה.

"הבחור הוא אחד המתנדבים הטובים ביותר למעלה מארבע שנים. טיפל באירועים בתוך מרחב איו"ש ומחוצה לו", אמר אלי בין, מנכ"ל מד"א. "לצערנו הרב ההקלטה הקשה הזו קורית בדקה בה הכונן שלנו מבין שהוא נורה. מיד במד"א מבינים שמדובר באירוע קשה, צוותים מתוך יו"ש יוצאים עם ניידת טיפול נמרץ, כוחות רבים מגיעים למקום, מטפלים בפצוע, מנסים לייצב אותו לצערנו הרב נקבע מותו".

הרב שבח הותיר אחריו שישה ילדים – ארבע בנות ושני ילדים, הקטן שבהם תינוק בן שמונה חדשים. תושב ההתנחלות חוות גלעד, שבסמוך אליה רוסס רכבו, היה מתנדב במחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון, כונן במד"א ומוהל. הוא היה מעביר שיעורים לילדים בהתנחלות, שבה התגורר בעשור האחרון.

עוד בוואלה!

בשל ביקוש גובר לטיפול בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, צילום מסך)

חובשים ופרמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו לשבח טיפול רפואי במקום, ופינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא עם פצעי ירי בפלג גופו העליון, כשמצבו קשה. במהלך הגעתו לבית החולים, חלה התדרדרות במצבו עד שמת מפצעיו כעבור שעה קלה.

יהודה שמעון, תושב חוות גלעד, סיפר כי "הפיגוע היה במרחק של 500 מטר מהכניסה ליישוב, הוא לא קשור ליישוב ישירות. לפני שבוע חלף באותו מקום תושב יצהר שניסו לבצע לעברו פיגוע דקירה. התריעו על זה שיש היתכנות גבוהה שאירוע כזה יקרה שוב אבל דבר לא נעשה".

רכבו של שבח, הערב (צילום: תצפית TPS, מאור לביא, TPS)
הרב שבח (צילום: תצפית TPS, ישי גלעד, TPS)
(צילום: מד"א)
(צילום: תצפית TPS, מאור לביא, TPS)
(צילום: תצפית TPS, נדב גולדשטיין, TPS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully