וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות בפתיחת המסחר

שירלי יום-טוב

22.11.2002 / 16:39

טבע מאבדת 0.7%; ויריאנט מאבדת 20% לאחר שדיווחה על רבעון נוסף של ירידה בהכנסות וגידול חד בהפסד הנקי

היום האחרון לשבוע המסחר בוול סטריט נפתח בירידות במדדים, אך נראה כי אלו לא יפריעו להם לסיים שבוע נוסף של עליות. הנאסד"ק מאבד כעת 1% והדאו יורד ב-0.2%.

בין המניות הישראליות בולטת בפתיחה מניית ויריאנט שמאבדת 20% למחיר של 81 סנט לאחר הדו"חות שפרסמה לפנות בוקר. צ'ק פוינט יורדת ב-3% למחיר של 16.9 דולר וקומברס יורדת ב-1.6% למחיר של 11.6 דולר. מרקורי יורדת ב-2% למחיר של 33.2 דולר. טבע מאבדת 0.7% למחיר של 77.3 דולר.

סקירת טרום מסחר


לקראת סיום שבוע המסחר הנוכחי היום, צפוי מדד הדאו ג'ונס לסיים שבוע שביעי ברציפות של עליות ולהתייצב הרחק מעבר לרמות השפל שידע בתחילת חודש אוקטובר. למרות שהחוזים העתידיים מצביעים בשעה זו על פתיחה שלילית בירידה של 1% בנאסד"ק ושל 0.3% ב-S&P500, הרי שכל שבוע המסחר צפוי להסתיים בעלייה שבועית גם של מדד הנאסד"ק.

היום לא צפויים להתפרסם נתונים מקרו כלכליים בזירת המסחר, ועם סיומה של עונת הדו"חות לרבעון השלישי, השווקים חסרים קטליזטורים כלשהם ונראה כי המשקיעים עשויים לממש חלק מהרווחים שנצברו בימים האחרונים. הנאסד"ק עלה אמש ב-3.4% לאחר דו"חות טובים מחברת המחשבים HP שדיווחה ביום רביעי לאחר המסחר. גם הדאו ג'ונס לא נותר מאחור ובסיוע נתוני התעסוקה שהצביעו על מספר דורשי העבודה בארה"ב, שירד לרמתו הנמוכה ביותר בארבעת החודשים האחרונים, הוא הוסיף 2.6%.

עד כה, עלה הדאו במהלך השבוע ב-3% ומאז רמת השפל אליה נפל ב-9 באוקטובר, הוא הוסיף 21% - יותר מחצי מההפסד השנתי עד כה. הנאסד"ק הוסיף מאז רמת השפל שרשם בסוף ספטמבר כ-25% ומתחילת השנה הוא איבד 19%.

מניות חברות התוכנה הכבדות הנסחרות בוול סטריט השיגו עליות נאות בתקופה האחרונה, לאור המגמה החיובית המאפיינת את השווקים בשבועות האחרונים. כך, מניית קומברס, שתפתח היום את המסחר במחיר של 11.8 דולר, עלתה מאז תחילת אוקטובר בכ-70% ושווי השוק שלה מסתכם ב-2.2 מיליארד דולר.

הגדילה לעשות מניית מרקורי, שנפלה לרמה של 16 דולר למניה בתחילת אוקטובר וזינקה מאז ב-110% למחיר של 33.9 דולר. צ'ק פוינט, שתפתח את המסחר במחיר של 17.5 דולר, עלתה מסוף ספטמבר ב-27%.

חברת ויריאנט, הנסחרת לפי שווי שוק של 2.7 מיליון דולר, דיווחה היום לפנות בוקר על תוצאות הרבעון השלישי שהצביעו על כך שהימים הקשים עדיין לא מאחורי החברה. נראה כי החברה מתקבעת על רמת הכנסות של 1.5 מיליון דולר, כאשר ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו ב-1.7 מיליון דולר ואלו של הרבעון השני הסתכמו ב-1.6 מיליון דולר. זאת, לעומת הכנסות של 5.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

החברה הציגה עלייה חדה בהפסד הנקי לרמה של 4.1 מיליון דולר או 1.54 דולרים למניה לעומת הפסד של 2.6 מיליון דולר ברבעון הקודם ובהשוואה להפסד של 1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה ציינה כי נתוני הרבעון השלישי כוללים הוצאה חד פעמית של 1.1 מיליון דולר לחובות מסופקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully