הקרב בין ברקת לכחלון: עיריית ירושלים שובתת ומאיימת בפיטורים

כחלק מהמחאה על אי העברת מענק מהאוצר הודיעה העירייה שתפטר כ-2,000 עובדים. במסגרת השביתה לא יוענקו שירותים עירוניים, לא ייאסף זבל ותושבת פעילות מרכז הספורט העירוני שבו אמור היה להתקיים משחק של קבוצת הפועל ירושלים בכדורסל

אמרי לוי סדן
צילום: ארכיון וואלה!NEWS ועיריית ירושלים, עריכה: יאיר דניאל

עיריית ירושלים הושבתה הבוקר (ראשון) במחאה על פיטוריהם של כ-2,000 עובדים, במסגרת צעדיו של ראש העיר ניר ברקת נגד שר האוצר משה כחלון, על אפלייה מכוונת של העירייה. הלימודים במערכת החינוך בעיר מתקיימים כסדרם.

בין השירותים שמושבתים: איסוף זבל, שירותים עירוניים ושירותים סוציאליים. רחוב אגריפס בעיר נסגר לתנועה בעקבות הצטברות אשפה על המדרכה והכביש. שוטרי אגף התנועה מכווינים את התנועה במקום. בנוסף לכך, תושבת היום פעילותו של מרכז הספורט "ארנה", שבו משחקת קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים, שמשחקה היה אמור להתקיים הערב

השביתה מתרחשת על רקע הסכסוך השנתי הקבוע בין ברקת לכחלון, על היקפו של "מענק הבירה" שמעניק האוצר מדי שנה לירושלים. בשנה שעברה הסתיים המשבר לאחר הסכמה של הממשלה להעניק לעיריית ירושלים 200 מיליון שקלים בנוסף לאלו שקיבלה בשנה שקדמה לה.

עוד באותו נושא

מאבק ברקת-כחלון נמשך: כ-2,000 עובדים בעיריית ירושלים יפוטרו

לכתבה המלאה
ערימות זבל בירושלים, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, חלי ממן/TPS)

בין כחלון לברקת קיים נתק ממושך, כשכל צד מעלה טענות חריפות בנוגע להתנהלות הצד השני. בעיריית ירושלים טוענים כי כחלון נמנע בכוונה מלהעביר את התקציב לעיר הבירה, שלה צרכים מוניציפליים ייחודיים, בעוד שאנשי כחלון טוענים כי התנהלותה הכלכלית של עיריית ירושלים הובילה אותה למצב שבו היא זקוקה למענקים ממשלתיים מיוחדים מדי שנה.

השנה הסלים הסכסוך במהירות, וההודעה על הפיטורים הגיעה לקראת סוף השבוע - ובעקבותיה יצאה ההודעה על השביתה. היום ייפגשו ברקת ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, במטרה לתאם את עמדותיהם.

(עדכון ראשון: 8:26)

זבל באזור מרכז העיר ירושלים, בשבוע שעבר (צילום: תצפית TPS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully