וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועלים שינה המלצתו למניית דלתא מ"קניה" ל"החזק"

27.11.2000 / 12:38

זאת לאחר פרסום דוחו"ת כספיים מאכזבים על ידי החברה ברבעון השלישי; הסיכון בהשקעה במניה גדל על רקע המתיחות הבטחונית באזור

בנק הפועלים שינה את המלצתו למניית דלתא גליל מקניה להחזק, לאחר שהחברה פרסמה דוחו"ת מאכזבים לרבעון השלישי השנה.

דלתא היא יצרנית הטקסטיל הגדולה בארץ, היצרנית הגדולה ביותר באירופה בהלבשה תחתונה ובגרביים. מניותיה נסחרות במקביל בבורסות תל אביב וארה"ב.

האנליסטים גדי מרץ ועוז לוי כותבים כי הרבעון השלישי קטע רצף של 12 רבעונים מוצלחים ברציפות שהציגו צמיחה עקבית במכירות ובשורת הרווח הנקי. הרווח הנקי של החברה לרבעון השלישי הסתכם ב-4.6 מיליון דולר לעומת 7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. המדובר בירידה של 34 אחוז ברווחי החברה.

בבנק הפועלים סבורים כי דוחו"תיה המאכזבים של החברה נבעו ממספר גורמים שליליים, שחלקם ימשיכו להעיב על הצמיחה הפנימית ברמת המכירות והרווח הנקי של החברה גם ברבעונים הבאים: ירידה של 22 אחוז במכירות לאירופה, שחיקת מטבע היורו לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועליה ריאלית בשכר המינימום במשק. לעומת זאת, מציינים האנליסטים כי החברה מגדילה את היקף מכירותיה בצפון אמריקה ואת מוצרי הנשים מסך המכירות וכן היא ממשיכה בהעברת תהליכי היצור עתירי העבודה למדינות בהן עלות היצור נמוכה.

עוד הם מציינים כי על רקע המתיחות הבטחונית באזור והעובדה כי חלק ניכר מפעילות היצור של החברה ממוקמת במדינות ערב, גדל הסיכון בהשקעה במניית החברה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully