וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האו"ם: החיסונים הרפואיים משמשים בעיקר עשירים

22.11.2002 / 9:31

דו"חות של הג'וינט ויוניצ"ף חושפים: רק 50% מאוכלוסיית הילדים במדינות הלא מפותחות מחוסנים בשנתם הראשונה; עוד נמצא כי רבע מאוכלוסיית הילדים בעולם לא מחוסן מפני מחלות שכיחות

חיסונים רפואיים מונעים אלפי מקרי מוות מדי שנה ברחבי העולם, אולם המרוויחים העיקריים מכך הם ילדים ממדינות מפותחות ועשירות - כך דיווח שלשום האו"ם. בעוד שלילדים ממדינות עשירות יש אפשרות כלכלית לקבל חיסונים יקרים, שאך עתה יצאו לשיווק, רק 50 אחוז מהילדים במדינות לא מפותחות, בעיקר בצפון אפריקה, מחוסנים במהלך שנתם הראשונה נגד מחלות שכיחות כמו שחפת, צדפת, חצבת ושעלת - כך עולה מדו"ח שפירסם ארגון הצדקה העולמי, הג'וינט, ובו נתונים שאספו סוכנים של האו"ם.

באזורים עניים ומבודדים בחלק מהמדינות המתפתחות, רק אחד מכל 20 ילדים מקבל חיסון - כך דווח בדו"ח של ארגון הבריאות העולמי וארגון האו"ם למען הילד - יוניצ"ף. "חיסונים רפואיים - חשובים ומוצלחים ככל שיהיו - עדיין לא מימשו את מלוא הפוטנציאל שלהם", כך נכתב בדו"ח. "הזכות להתחסן נגד מחלות היא הזכות של כל ילד וילד בעולם, וזוהי חובתנו להכיר בכך ולעורר את המודעות כבר עכשיו".

על פי הדו"ח, רבע מאוכלוסיית הילדים בעולם לא מחוסנת מפני מחלות שכיחות. כמעט 3 מיליון בני אדם - מתוכם 2 מיליון מהם ילדים - מתים מדי שנה ממחלות אלה. עוד נמצא, כי בעוד שחיסונים נגד מחלות כמו דלקת קרום המוח ודלקת ריאות זמינות בהיקף רחב במדינות עישרות, מדי שנה מתים ילדים במדינות המתפתחות בדיוק ממחלות אלו.

מדינות עשירות מקצות מדי שנה 1.56 מיליארד דולר בתוכניות לחיסון האוכלוסיה. תוספת של 250 מיליון דולר בלבד מדי שנה, תכסה את העלות של מתן חיסונים בסיסיים עבור לפחות 10 מיליון ילדים. 100 מיליון דולר נוספים יכסו את העלות של מתן חיסונים חדשים עבור ילדים אלו, כמו למשל חיסון נגד מחלת הפטיטיס בי (דלקת הכבד).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully