המאבק על התקציב: עובדי עיריית ירושלים שפכו זבל בכניסה למשרד האוצר

במסגרת המאבק בין ראש העירייה ברקת לשר האוצר כחלון על "מענק הבירה", שפכו עובדי התברואה ערימות של זבל בכניסה לבניין האוצר - כפי שעשו גם בשנים קודמות. ברקת מאיים לפטר עובדים אם לא תתקבל תוספת תקציבית: "התנהלות האוצר היא חציה של קווים אדומים"

אמרי לוי סדן
צילום: אנשי הדממה

עשרות מעובדי עיריית ירושלים שפכו הבוקר (א') ערמות זבל מול משרד האוצר, במסגרת המאבק השנתי על תקציב העירייה. המאבק, שמוביל בשנים האחרונות ראש העירייה ניר ברקת מכוון נגד שר האוצר משה כחלון, על רקע טענות כי הוא שולל מירושלים תוספות תקציביות.

זו השנה השלישית שעובדי הניקיון של העירייה נשלחים לוקחים חלק בניסיון להפעיל לחץ על האוצר. במסגרת המאבק טוענים העובדים כי אם האוצר לא יעביר תקציבים מיוחדים לירושלים במסגרת "מענק הבירה" השנתי, צפויים פיטורים בעירייה. גם בשנה שעברה איימה עיריית ירושלים בפיטוריהם של מאות עובדים, אולם בסופו של דבר האיום לא התממש.

העירייה הגישה עתירה לבג"ץ נגד משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים בטענה ש"הפר התחייבות שלטונית וממשלתית ומנע העברת 105 מיליון שקל במטרה לפגוע בחוסנה של העיר". לדברי ראש העירייה ניר ברקת, "שר האוצר דורס ברגל גסה את החוק, אינו מקיים את החלטות הממשלה ופוגע במודע ובמכוון בעיר ירושלים".

במשרד האוצר זועמים על הקמפיין של עיריית ירושלים בנושא התקציב ומתכננים להגיש בהמשך היום תלונה במשטרה נגד העירייה, בגין שפיכת זבל במקום ציבורי ושימוש בעובדי עירייה במסגרת הקמפיין. במשרד טוענים כי יש להצמיד חשב מלווה לעיריית ירושלים מטעם משרד הפנים, שיבחן את התנהלותה הכלכלית.

טוב לדעת (מקודם)

איך לבחור את מערכת הישיבה המתאימה ביותר לסלון שלכם?

לכתבה המלאה
ערימות זבל בכניסה לבניין עיריית ירושלים, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)

"התנהלות האוצר מהווה חציה של קווים אדומים והינה הפרה חמורה חסרת תקדים של הבטחה שלטונית", נמסר בהודעה מטעמו של ברקת ביום חמישי האחרון, בה נטען כי מדובר במסע נקמה של כחלון בברקת. "מדובר בלא פחות מהתעמרות משרד האוצר והעומד בראשו בעיר ירושלים ובתושביה שבבסיסה שיקולים שאינם עניינים, נקמנות וניסיון לשים וטו על תקציבים שהמשרדים התחייבו להם".

הדינמיקה של הסכסוך בין עיריית ירושלים לאוצר מוכרת היטב לתושבי ירושלים: גם בשנתיים האחרונות ניהלה עיריית ירושלים מאבק מתוקשר בכחלון, שבסיומו, הוכרז על מתווה שיכלול העברת 700 מיליון שקלים לעירייה. במשבר של שנה שעברה הוחלט כי צוות בין-משרדי בראשות מנכ"ל משרד הפנים יגיש מתווה רב שנתי קבוע ל"מענק הבירה" – אותו תקציב מיוחד המועבר לירושלים מדי שנה. אולם למרות ההסכמות, נראה שגם השנה צפוי המשבר המסורתי בין האוצר לעירייה – להתנהל.

(עדכון ראשון: 10:38)

ערימות זבל בכניסה לבניין עיריית ירושלים, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)
ערימות זבל מול משרד האוצר בקריית הממשלה בירושלים, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)
ערימות אשפה על רקע משכן הכנסת, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)
קריית הממשלה, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully