וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיוקנו של השטן כנודניק עם ציצים ופלטפורמות

27.11.2000 / 10:59

דנה קסלר על התקליט החדש של מרילין מנסון, שנשמע כמו פרק ארוך של "באפי" שמתמקד במיתולוגיות השאול ומתעלם מבאפי והחבר'ה

מלך השוק-רוק האמריקאי, שמניותיו צנחו פלאים מאז שהילדים האלטרנטיביים של ארצות הברית החליטו לעבור לראפ מטאל, חוזר בתקליט חדש בשם "הולי ווד" (הליקון), שנקרא גם “In the Shadow of the Valley of Death", ועושה מאמצים עילאיים להחזיר אליו את הילדים האבודים שקנו את שטיק האנטיכרייסט שלו מלכתחילה.

מרילין מנסון, שפרץ באמצע הניינטיז עם תדמית שטנית ועצבן את הכנסייה, ההורים השמרנים והזבניות בסופרמרקט עם תדמית האיחסה-פיחסה המפחידה שלו ועם הקשרים המתוקשרים שלו לאנטון לה ביי ז"ל, שייסד את כנסיית השטן בסיקסטיז, חזר שנתיים מאוחר יותר עם תדמית גלאמית אנדרוגינית חדשה, עם ציצים, שיער אדום ופלטפורמות. הוא נטש לכמה זמן את הקטע הגותי-תעשייתי א-לה טרנט רזנור שלו ואת טקטיקות הזעזוע הישנות של אליס קופר לטובת לוק נוצץ שמטרתו היתה להחיות את אמריקה האפרורית אחרי מתקפת הגראנג' הריאליסטית שכל כך עצבנה אותו.

אבל מה, מתברר שזה לא מחזיק. אי לכך חזר מנסון לשורשיו והוציא תקליט ארוך ממה שנחוץ (19 שירים!), כשכל העסק נראה כמו פרק ארוך של "באפי" שמתמקד במיתולוגיות השאול ומתעלם מבאפי והחבר'ה. בתקליט החדש אפשר למצוא טקסטים מורבידיים וניהיליסטיים וחזרה כללית לשורשים המנסוניים המוכרים. חוץ מזה יש דיבורים על להפוך את תקליט הקונספט הזה – שנחשב החלק השלישי בטרילוגיה המנסונית - לספר וסרט ואלוהים יודע מה עוד. ואם לא הוא, אז לפחות השטן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully