וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארגון שבסיסו בארה"ב הודה בביצוע התקפת הטרור בקמבודיה

27.11.2000 / 11:11

"לוחמי החופש הקמבודים" הודיעו כי התקיפו את משרד ההגנה ובסיס צבאי בפנום פן; בהתקפה נהרגו שמונה טרוריסטים ונפצעו אזרחים ושוטרים; ממשלת קמבודיה עצרה יותר מ-60 חשודים במעורבות במעשה, בתוכם אזרח אמריקאי; הערכה: מנהיג הארגון מתגורר בקליפורניה

ארגון אנטי קומוניסטי שבסיסו בארצות הברית הודה כי הוא עומד מאחורי הפיגוע בבירת קמבודיה, פנום פן, ביום שישי האחרון. בהתקפה נהרגו שמונה טרוריסטים, ונפצעו שוטרים ואזרחים נוספים, חלקם באורח קשה.

בהודעה ששודרה ברדיו אסיה החופשית, אמר חבר ארגון "לוחמי החופש הקמבודים" כי המאבק להפלת הממשלה יימשך. "כוחות של לוחמי החופש הקמבודים התקיפו כוחות ממשלתיים בפנום פן", נאמר בהודעה. "זה לא היה טרוריזם, אלא התקפה לסילוק הממשלה. נמשיך להילחם כדי להביא חופש לאזרחי קמבודיה, עד שנצליח".

ההתקפה הרצחנית אירעה ביום שישי האחרון בשעה אחת לפנות בוקר. כחמישים טרוריסטים חמושים ברובים, רימוני יד ומשגרי טילים, התקיפו את משרד ההגנה בבירה וכן בסיס צבאי סמוך. התוקפים ניהלו במשך כשעה קרב עם כוחות הביטחון.

מאז ההתקפה עצרה המשטרה יותר מ-60 חשודים במעורבות במעשה, ביניהם אדם בעל אזרחות כפולה, קמבודית ואמריקאית. ראש ממשלת קמבודיה, האן סן, פנה בשבת לארצות הברית בבקשה לסייע במעצר חברי הארגון, ובהסגרתם. כמו כן הציע ראש הממשלה פרס של 500 דולר על ראשו של מנהיג ההתקפה.

משרד ההגנה האמריקאי אמר היום כי הוא אינו יכול לאשר את מעורבותו של אזרח אמריקאי בהתקפה. לטענת מקורות בפנום פן, מנהיג לוחמי החופש הקמבודים מתגורר בלונג ביץ', קליפורניה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully