וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הישראלים אינם רוצים לגור, ללמוד, ולהתחתן עם עובדים זרים

27.11.2000 / 9:45

סקר חדש חושף ממדים מדאיגים של שנאת זרים בישראל; 90 אחוז מהנשאלים סבורים כי מעסיקים צריכים לתת עדיפות לישראלים; 70 אחוז תומכים באיסור על פעילות פוליטית של עובדים זרים; כמעט מחצית מהנשאלים סבורים המדינה לא צריכה לדאוג להם לשירותי רווחה, חינוך או דיור

סקר חדש מגלה נתונים קשים בנוגע לממדי שנאת הזרים בישראל. על פי הסקר, 44 אחוז מהיהודים ו-80 אחוז מהערבים בישראל, אינם רוצים להתגורר ליד עובדים זרים. 36 אחוז מהיהודים ו-79 אחוז מהערבים אינם מוכנים שילדם ילמד בכיתה אחת עם ילד של עובד זר, ו-80 אחוז מכלל הנשאלים לא רוצים שעובד זר יתחתן עם בן או בת משפחתם, כך מפרסם הבוקר "מעריב".

המחקר נערך בתחילת השנה על ידי דיקאן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, פרופ' משה סמיונוב, וד"ר רבקה רייכמן מאוניברסיטת חיפה, והוא הקיף אלף נשאלים יהודים, ו-300 ערבים.

על פי הסקר, 90 אחוז מהנשאלים סבורים כי מעסיקים צריכים לתת עדיפות לאזרחים ישראלים, על פני פועלים זרים, ו-23 אחוז טענו כי העובדים הזרים פוגעים ברמת השכר שלהם. בתחום הזכויות, 70 אחוז מהנשאלים טענו כי יש לאסור כל פעילות פוליטית של עובדים זרים, ולדעת 40 אחוז מהנשאלים, המדינה אינה צריכה לדאוג לשירותי רווחה, חינוך או דיור לעובדים הזרים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully