וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גל העיצומים: אין דרכונים, אין רכבות ואין כבאים

27.11.2000 / 9:38

במשרד הפנים לא ינפיקו תעודות זהות ולא יחדשו דרכונים; הסיבה לשביתה: מאבק להעלאת השכר ושמועות על הפרטה במשרד; תנועת הרכבות תושבת היום מתל-אביב דרומה; מיום חמישי יושבתו כל תחנות כיבוי האש

עובדי משרד הפנים ממשיכים בעיצומים גם היום, למרות המאמצים לשכנעם לדחות את השביתה בעקבות המצב הביטחוני. משרד הפנים לא ינפיק תעודות זהות ולידה ולא יחדש דרכונים.

שר הפנים, חיים רמון, פנה אתמול בבקשה לוועד העובדים לדחות את השביתה, אולם יו"ר ועד עובדי משרד הפנים, נתן צברי, לא שעה לפנייתו. "כבר שנה וחצי אומרים לנו 'הזמן לא מתאים'. בהתחלה ביקשו שנמתין עד שהשר החדש שרנסקי ייכנס לתפקידו, אחר כך ביקשו להמתין שהשר רמון ייכנס לתפקידו, ואחר כך ביקשו לתת למנכ"ל החדש כמה ימי חסד. אין לבקשות הללו סוף, ובינתיים העובדים לא מקבלים כלום", אמר צברי.

השביתה באה בעקבות הידיעות בימים האחרונים, על פיהן מתכוון משרד הפנים להפריט חלק מעבודות מינהל האוכלוסין. העובדים חוששים מנטילת סמכויות מידיהם, ומנהלים מזה זמן רב מאבק להעלאת שכרם.

השר רמון הכחיש את הידיעות על הפרטה.

שיבושים בתנועת הרכבות

תנועת הרכבות תושבת היום מתל-אביב דרומה, לאחר שעובדי מרחב הדרום הודיעו כי לא יגיעו היום לעבודה. בצפון אמורה תנועת הרכבות להתנהל כסידרה. אתמול פתחו עובדי הרכבות בשביתה באופן פתאומי, ואילצו את הנוסעים לרדת מהקרונות.

הכבאים הודיעו כי ישביתו את כל תחנות כיבוי האש מיום חמישי, במחאה על עיקוב שכרם של הכבאים בתחנת כיבוי האש בעפולה, ועל הסירוב להעניק להם תוספת תקציב. שביתת הכבאים מתנהלת מזה כשבועיים בשל העובדה כי הכבאים לא קיבלו את משכורתם מזה חודשיים.

אתמול השביתו הכבאים את תחנת כיבוי האש בעפולה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully