אבי גבאי: נאום נתניהו מעיד על התפרקות מוחלטת

בית הזכוכית של מפלגת העבודה, קואליציות מדומיינות והאופי האמתי של החברה הישראלית. אבי גבאי דיבר על הכול באולפן וואלה! TALK

  • אבי גבאי
יעקב אילון
צלמים זמניים מורשים

"חד-משמעית", זה הביטוי שעמד במוקד דבריו של אבי גבאי כשנשאל על פרשיות השחיתות הרבות שהועמסו בשנים האחרונות על חוקרי המשטרה ובתי המשפט. "השאלה היא מה התרבות, ואת התרבות קובע הראש", הדגיש. "אצלי התרבות אומרת שאם נתפס מישהו בנושא שחיתות, אז מגיבים מיד ובצורה תקיפה. תקיפה זה אומר לשלוח אותו לאן שצריך לשלוח אותו".

יו"ר העבודה הודה כי הוא אינו יכול להתחייב שאין במפלגתו "אנשים מושחתים", אך הכריז כי הוא יעשה הכול למנוע אותה, "וזה ההבדל הגדול בינינו לבין הליכוד. אני לא יושב פה ומסביר שבשנות העבודה לא היו מושחתים. השאלה היא מה התרבות. היה לנו אירוע לא מזמן עם אדם, מיד באותו יום שהודיעו שמתכוונים להגיש נגדו כתב אישום הוא התפטר. באותו יום, לא חיכיתי. זאת תרבות. מצד שני אתה רואה את דני דנון, בן אדם חילק 15 מיליון שקל כל שנה, חילק כסף של הציבור ואף אחד לא קרא לו, ראש הממשלה לא קרא לו. כשלא קוראים לך על דבר כזה אתה מבין שזה בסדר, שזה לגיטימי, שזה כאילו מותר".

עוד בוואלה!

עד כמה חשובה התדמית להצלחה האישית?

לכתבה המלאה
"את התרבות קובע הראש" גבאי באולפן (צילום: מערכת וואלה!)

אתה יודע שיכול להיות מצב שתהיה בממשלה עם הליכוד בקונסטלציה כזו או אחרת


נכון

אתה לא פוסל את זה

לא

אז מפלגה מושחתת וכן בממשלה איתך, איך הולך?

עוד פעם, כשאני אהיה ראש ממשלה, כשאתה נמצא בראש, אתה קובע מה קורה כי אם אני נמצא בראש ואני בראש המערכת אז גם אם יש אירוע של שחיתות בליכוד אני מגיב אליו.

ואם יהיה הפוך תצטרף לממשלה בראשות הליכוד?

אני לא אצטרף לממשלה בראשות נתניהו, את נתניהו אנחנו צריכים להחליף. התפקיד שלנו הוא להחליף את נתניהו. הוא כבר 9 שנים בתפקיד ואני חושב שצריך להגביל קדנציות. אגב, חלק מהתוכנית של 'מדינה ללא שחיתות' הוא חוק שמגדיר מקסימום שתי קדנציות לראש ממשלה, ואנחנו נבצע את זה בחודש הראשון של הממשלה שלנו, לפני שנתרגל לכיסא.

"לשלוח אותו לאן שצריך לשלוח" גבאי באולפן (צילום: ראובן קסטרו)

גבאי פירט את עמדותיו גם בנושאים אזרחיים, ובהם נישואים אזרחיים וחד-מיניים ("בעד, אנשים לא אוהבים כפייה"), אך חזר לבסוף לעמדת המוצא שלו, המתמקדת בתקיפת ראש הממשלה, בעיקר בצל "נאום ההמלצות" שלו. "ראיתי עיתוי נורא ואיום. אתה ראש ממשלת ישראל, של כל אזרחי המדינה, אתה גם המנהיג הכי חשוב של העם יהודי. אתה עולה לנאום לרגל חג החנוכה, טקס הדלקת נרות, המכבים. ומה יש לך לומר לעם, לחקות את משה נוסבאום!? זה מה שיש לך לומר? לתקוף את המשטרה?"

לדבריו, "זה מעיד על התפרקות מוחלטת ולכן נתניהו חייב ללכת. אנחנו חייבים להגיע כמה שיותר מהר לבחירות כי אני מוטרד, אני מוטרד מהלכי הרוח סביבו. איך זה יכול להיות שאת נאום חנוכה הוא מקדיש לגבות של משה נוסבאום? איך ראש ממשלה של העם היהודי עושה דבר כזה? בן אדם, אתה מביך אותנו, זה ראש הממשלה שלי, אתה מביך את התומכים שלך".

"השאלה היא מה התרבות". גבאי באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
שתי קדנציות. גבאי באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
"לחקות את משה נוסבאום!?". גבאי באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
"בן אדם, אתה מביך אותנו". גבאי באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
"נתניהו חייב ללכת". גבאי באולפן (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully