עשרות עובדי טבע מפגינים מול ישיבה הנהלת החברה בי-ם

העובדים ממשיכים במחאה על פיטורי הענק בחברה וצעדו מכיכר ציון אל רחבת הכותל המערבי יחד עם יו"ר ההסתדרות. במקביל, מפגינים עשרות מול דיון של הנהלת החברה במקום. אל המפגינים ברחובות הצטרף ראש העיר ניר ברקת

צילום: ניב אהרונסון, עריכה: שניר דבוש ויאיר דניאל

עשרות עובדי חברת טבע מפגינים הבוקר (חמישי) בשני מוקדים מרכזיים בארץ - ברעננה ובירושלים. ההפגנה ברעננה הייתה מחוץ לביתו של חבר הדירקטוריון חמי פרס, בנו של הנשיא המנוח שמעון פרס. בנוסף, עובדי טבע המפוטרים בבירה מחו יחד עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בכיכר ציון שבבירה וניסו לחסום את תנועת הרכבת הקלה, אך מהמשטרה נמסר כי תנועתה פועלת כסדרה. משם המשיכו המפגינים אל עבר הכותל המערבי.

העובדים ממשיכים את צעדי המחאה שהחלו בשבוע החולף לאחר ההודעה על פיטוריהם של 1,700 מעובדי מפעלי החברה בישראל. אל המפגינים הצטרף גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בכיכר ספרא ששוחח עמם והביע תמיכה במאבקם. גם בתוך המפעל בירושלים, בטבע טבליות, התעוררה מחאה של עשרות עובדים, שמחו מול דיון של הנהלת החברה הארצית שהתקיים במקום.

עוד באותו נושא

עובדי טבע ממשיכים במאבק ומפגינים מול בית חברת הדירקטוריון מאור

לכתבה המלאה
עובדי טבע מפגינים מול רחבת הכותל, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)
עובדי טבע מפגינים מול רחבת הכותל, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)

אתמול הפגינו העובדים מול ביתה של חברת הדירקטוריון ומנכ"לית בנק לאומי לשעבר גליה מאור, ברמת גן. בנוסף להפגנות מול בתיהם של חברי הדירקטוריון הוציאה ההסתדרות מכתב לחברי הנהלת החברה בנושא הפרת חובותיהם כלפי העובדים.

הפגנת עובדי טבע בכיכר ציון בירושלים, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דובר ההסתדרות)
עשרות עובדי החברות מחו ברחובות ירושלים, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דובר ההסתדרות)

שלשום קיימו עובדי טבע הפגנה מול מפעל החברה בירושלים והפנו אצבע מאשימה לממשלה. ההפגנה נערכה שעות ספורות לאחר פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל מנכ"ל החברה קאר שולץ, שהבהיר כי לא יחזור בו מתכנית הפיטורים הנרחבת, בנימוק שצמצומה יפגע בהבראתה של טבע. בפגישה נכחו גם שר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אלי כהן ושר העבודה והרווחה חיים כץ.


(עדכון ראשון: 07:00)

הפגנת עובדי טבע מול ביתו של פרס ברעננה, הבוקר (צילום: ניב אהרונסון)
הפגנת עובדי טבע מול ביתו של פרס ברעננה, הבוקר (צילום: ניב אהרונסון)
הפגנת עובדי טבע מול ביתו של פרס ברעננה, הבוקר (צילום: ניב אהרונסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully