וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בועז וכטל יעמוד בראש רשימת עלה ירוק לכנסת

21.11.2002 / 15:48

המפלגה תבחר את נציגיה לכנסת בשמונה לדצבמר; המפלגה סובלת ממספר נמוך של חברים רשומים; דובר התנועה סבור כי הסיבה לכך - חשש מהתנכלות

מפלגת עלה ירוק תבחר את רשימתה לכנסת בשמיני לדצמבר. המקום הראשון ברשימה מובטח ליו"ר ומייסד התנועה, בועז וכטל, אולם שאר המקומות פתוחים. כל חבר מפלגה רשאי להעמיד את עצמו לבחירה, וכל אדם רשאי להירשם עד לתאריך הקובע על מנת להעמיד את עצמו לבחירה. עם זאת, הבחירה עצמה תיעשה על ידי חברי הנהלת עלה ירוק (11 במספר), וזאת משום שאין מספיק חברים רשומים במפלגה.

דובר המפלגה, רחביה ברמן אמר כי היה מעדיף שהרשימה תיבחר על ידי פורום רחב ככל האפשר, אבל על פי תקנון המפלגה, אם אין 200 חברים רשומים ביום שמוכרזות בחירות לכנסת, הנהלת התנועה תבחר את המועמדים. אין שום קשר בין מספר החברים הרשומים למידת התמיכה האמיתית. אנשים מפחדים להיות רשומים כחברים בעלה ירוק מסיבה מובנת, ומי שקרא את הדיווחים האחרונים על התנהלות המשטרה יכול להבין שלמרות היותה של עלה ירוק מפלגה חוקית ולגיטימית לכל דבר, חששם של תומכינו מהתנכלות מוצדק.

ברמן הוסיף כי בסקר שנערך לאחרונה התברר כי למעלה מששה אחוזים מן הנשאלים אמרו שהם בטוחים או חושבים שיצביעו לעלה ירוק. למרות מה שהוא מכנה "התעלמות מצד התקשורת הממוסדת", הוא סבור כי במציאות התמיכה בתנועה רק הולכת וגדלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully