וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כוננות שיא במשטרה עם תחילת חודש הרמדאן

27.11.2000 / 8:02

עדיין לא הוחלט האם להתיר כניסת מתפללים פלסטינים ללא הגבלה להר הבית במהלך חודש התפילות; הפלסטינים: אם לא יותר לנו להיכנס למתחם, נערוך תפילות המוניות בשטחים; הפתח: נעביר את האינתיפאדה לירושלים במהלך חודש הרמאדן; חקירת המהומות במגזר הערבי - רק בסיום הרמדאן

היום מתחיל חודש הרמדאן, החג המוסלמי הקדוש, ובמערכת הביטחון ובדרג המדיני נערכים לקראתו בכוננות שיא.

במערכת המדינית עדיין לא הוחלט האם לפתוח את הר הבית למתפללים פלסטינים במהלך חודש הרמדאן. במשטרה חוששים מהפרות סדר המוניות עקב התלהטות הרגשות הדתיים. תנועת הפת"ח הודיעה כי תעביר את האינתיפאדה לירושלים במהלך החודש.

במשטרה מתלבטים האם להתיר כניסת מתפללים פלסטינים בני ארבעים וחמש ומעלה בלבד, כפי שהיה נהוג מאז פרוץ המהומות, או התרת הכניסה לכל המתפללים. הפלסטינים מאיימים כי אם לא יותר להם להיכנס להר הבית, הם יערכו תפילות המוניות ברחבי השטחים- מתכון ברור להתנגשויות עם שוטרים. בשנה שעברה התירה המשטרה את הכניסה לכל המתפללים, ואף הפעילה המשטרה אוטובוסים ישירים מהרשות להר הבית.

הבחינה הראשונה של אירועי חודש הרמאדן תהיה ביום שישי, בתפילות בהר הבית.

חקירת האירועים במגזר הערבי - עדיין אוספים חומרים

חודש הרמדאן ידחה גם את תחילת עבודתה של ועדת החקירה הממלכתית לחקירת אירועי ההתנגשויות במגזר הערבי. בינתיים אוספת הוועדה חומר הנוגע לאירועים האלימים, שהובילו למותם של 13 אזרחים ערבים.

בתוך כך דורשת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מראש הממשלה, אהוד ברק, לשנות את כתב המנדט של ועדת החקירה הממלכתית, כך שייחקרו גם האירועים שקדמו למעשי האלימות, כולל הסתה נגד הציבור הערבי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully