וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אתמול בקהיר: פגישה בין ראש השב"כ לדחלאן

27.11.2000 / 8:04

ידיעות אחרונות מפרסם הבוקר כי לאחר נתק של כשישה שבועות התקיימה אתמול הפגישה ביוזמת הנשיא המצרי; פגישות דומות התקיימו בין אלופי פיקוד מרכז ודרום עם עמיתיהם הפלסטינים; מקורות פלסטינים ציינו כי בשיחות נדון חידוש את שיתוף הפעולה הביטחוני והתהליך המדיני

לאחר נתק של כשישה שבועות ובמסגרת חידוש שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לפלסטינים, נועדו אתמול בקהיר ראש השב"כ, אבי דיכטר וראש הביטחון המסכל הפלסטיני ברצועת עזה, מוחמד דחלאן. פגישות דומות נערכו גם בין אלוף פיקוד המרכז, אלוף יצחק איתן, ואלוף פיקוד בדרום, יום טוב סמיה, לבין עמיתיהם הפלסטינים.

הדרך לפגישת הבכירים נסללה שלשום בלילה בעזה, בעקבות פגישתם של השר אמנון ליפקין שחק וראש השב"כ לשעבר עמי איילון עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. הפגישה הוקדשה לחידוש שיתוף הפעולה הביטחוני, בין היתר על רקע היערכות צה"ל להסלמה בשטחים בעקבות חודש הרמדאן החל היום.

נשיא מצרים, חוסני מובראק, הוא שלחץ על הצדדים להפגש בנסיון לחדש את המשא ומתן המדיני. לתיאום הפגישה סייעו אנשי הסי.איי.איי האמריקאים. מלבד ראש השב"כ, אבי דיכטר, השתתף בפגישה גם ישראל חסון, לשעבר סגן ראש השב"כ וכיום חבר מנהלת השלום. בצד הפלסטיני נכחו לצד דחלאן גם מוחמד ראשיד, יועצו של ערפאת.

מקורות פלסטינים סיפרו כי הצדדים דיברו על הדרכים לחידוש התיאום הביטחוני והתהליך המדיני. לדבריהם התנאי הישראלי לחידוש המשא ומתן היה הפסקת הירי ופעולה מאומצת להורדת רמת האלימות. מלשכת ראש הממשלה סירבו למסור מידע על הפגישה.

שיחות דומות לזו שבקהיר התקיימו אתמול בין אלופי פיקוד המרכז והדרום ומפקדי משרדי התיאום והקישור עם מקביליהם הפלסטינים. בשיחות סוכם על הפעולות להפחתת הירי בשטחים. אולם, למרות הסיכומים, שעות ספורות לאחר מכן התחדשו אירועי הירי במהלכם נפצעו תשעה ישראלים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully