וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר החוץ המצרי: תם עידן הסכם אוסלו

27.11.2000 / 8:09

מוסא: "ברק מעוניין להציל את עצמו, בעוד הערבים מנסים להציל את השלום"; מעריך כי בקרוב ישוגרו משקיפים לרשות; מותח ביקורת על ביקורו של יתום בקהיר; על איומי ישראל כלפי סוריה והחיזבאללה: "ישראל לא במצב בו היא יכולה לממש את איומיה"; וחזרת בסיוני? לא בקרוב

מאת שי שריג

שר החוץ המצרי, עמר מוסא, אומר הבוקר כי ההתפתחויות בין הפלסטינים לישראל מוכיחות, כי הסכם אוסלו הסתיים והמצב כיום יביא בסופו של דבר להכרזה על מדינה פלסטינית עצמאית. לדבריו, "נושא שיגור משקיפים מטעם האו"ם לשטחי הרשות הפלסטינית כבר הוכרע, וההחלטה בעניין זה תתקבל בקרוב, במיוחד לאור העובדה שבמקומות מסוימים כבר הוצבו משקיפים".

בראיון ליומון הלבנוני "א-ספיר" מציין מוסא: "מצרים דבקה בהחלטתה להחזיר את שגרירה מת"א. בסיוני לא ישוב עד שישראל תשים קץ למעשי ההרג והאלימות נגד אזרחים פלסטיניים". הוא הוסיף כי החלטת מצרים תואמת את החלטות הפסגה הערבית בקהיר והפסגה האסלאמית בקטאר.

מוסא גם מתח ביקורת על ראש הממשלה ברק ועל ביקור יתום במצרים. "אהוד ברק טועה וממשיך לטעות. הוא רוצה הציל את עצמו, בעוד הערבים רוצים להציל את תהליך השלום". על שיחות דני יתום בקהיר, אמר מוסא: "יתום הציג בפנינו רעיונות בעלי אופי בטחוני. מה שדרוש הוא דיון בנושאים מדיניים".

מוסא סרב לאשר כי מצרים מנסה להביא לפגישה בין ברק לערפאת, וציין כי בראש סדר העדיפות נמצאים המאמצים להפסקת הרג הפלסטינים. על איומי ישראל כלפי סוריה ולבנון אמר מוסא: "כולם התרגלו לשמוע איומים כאלה מצד ישראל, אלא שישראל איננה נמצאת כרגע במעמד שמאפשר לה ליישם אותם".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully