וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אב שאנס את בתו החורגת ייפצה אותה בחצי מיליון שקל

27.11.2000 / 7:14

האב הורשע בשנת 94' בביצוע מעשים מגונים ומעשי אונס וריצה שש שנות מאסר בפועל; הצעירה, כיום בת 23 הוכרה כבעלת נכות פסיכיאטרית בעקבות המעשים; בפסיקתו קבע השופט: מי שמעלה בדעתו לבצע מעשים מסוג זה יפצה את הקורבן בפיצוי הולם

אב שאנס את בתו החורגת וביצע בה מעשים מגונים חוייב אתמול לפצות אותה בחצי מיליון שקלים בנוסף לעונש המאסר שכבר נקבע לו, כך קבע אתמול בית משפט השלום בירושלים.

השופט, אהרון פרקש הסתמך על פסק הדין שהרשיע את האב בשנת 1994. אז גזר בית המשפט על האב שש שנות מאסר בפועל.

לפי פסק הדין, נשא האב לאישה את אמה של הצעירה כשבתה היתה בת 10. בשנים שלאחר מכן הוא נהג ללטף את איבריה האינטימיים של הילדה וביצע בה מעשים מגונים.

הבת, כיום בת 23, צירפה לתביעתה חוות דעת פסיכיאטרית המעידה כי נגרם לה נזק נפשי חמור. בתגובה טען האב כי טענות הצעירה לנזק הנפשי, מוגזמות ומופרכות וכי האם והבת העלילו עליו על מנת לנשלו מרכושם המשותף.

השופט, בהסכמת שני הצדדים, ביקש הערכה פסיכיאטרית נוספת מטעמו, וזו קבעה כי הצעירה לוקה בנכות נפשית של 25 אחוז והמליצה על טיפול נפשי לארבע שנים.

השופט קיבל את הערכה הפסיכיאטרית ופסק כי האב ישלם לבתו פיצויים. "מן הראוי שיידע כל אדם המהין לעלות בדעתו ביצוע מעשים נפשעים שכאלה, ולבצעם, כי יהיה עליו לפצות את הקורבן בפיצוי הולם", כתב השופט.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully