פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הקליטה הסתיימה: מטוסי ה-F-35 עוברים לפעילות מבצעית

   תשעה מטוסי "אדיר" שהגיעו לישראל בשנה החולפת יחלו בפעילויות מבצעיות בחיל האוויר. "אנחנו הצבא הראשון מחוץ לארה"ב שמפעיל טייסת כזו", אמר מפקד חיל האוויר. במסגרת עסקת הרכש עם ארה"ב, ישראל תקבל 50 מטוסי F-35

   הקליטה הסתיימה: מטוסי ה-F-35 עוברים לפעילות מבצעית
   צילום: דובר צה"ל

   תשעת מטוסי ה-F-35, שמכונים בצה"ל "אדיר", סיימו את תקופת הקליטה והוכשרו לשימוש מבצעי בחיל האוויר. המטוסים הראשונים הגיעו לישראל כבר בדצמבר 2016, אז נפתחה טייסת "נשר הזהב".

   "ההכרזה על כשירותה המבצעית של הטייסת מתרחשת בתקופה שבה חיל האוויר פועל מבצעית בהיקף נרחב במספר חזיתות, בתוך מזרח תיכון משתנה ומתעצב", כתב מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, באיגרת לאנשי חיל האוויר. לדבריו, "האתגר המבצעי ההופך מורכב מדי יום - זוכה למענה אווירי איכותי ומקצועי. המבצעיות של האדיר מוסיפה נדבך משמעותי ליכולתו של החיל בעת הנוכחית".

   מטוסי ה"אדיר" (F – 35) (מערכת וואלה! NEWS , דובר צה"ל)
   החל מהיום - בשימוש מבצעי. מטוס ה"אדיר" (צילום: דובר צה"ל)

   עוד הוסיף נורקין, כי "חיל האוויר הישראלי הוא הראשון להפעיל את מטוסי ה-F-35 מחוץ לארצות הברית. יכולת זו נבנתה בזכות עבודה קשה ושיתוף פעולה של אנשי שדה ומטה עם גורמי משרד הביטחון, ותוך התבססות על הקשר האסטרטגי המיוחד שיש לנו עם ארצות הברית".

   מטוסי ה"אדיר" (F – 35) (מערכת וואלה! NEWS , דובר צה"ל)
   חיל האוויר הראשון להפעיל את המטוס מחוץ לארה"ב. ה-F-35 (צילום: דובר צה"ל)

   בספטמבר נחתו בבסיס נבטים שני מטוסי F-35, במסגרת עסקת הרכש שתספק 50 מטוסים לחיל האוויר, לאחר שבאוגוסט חתמה ישראל על עסקה לרכישות 17 מטוסים נוספים. כשבוע לאחר מכן נחתו בישראל שני מטוסים נוספים, השמיני והתשיעי במספר. כעת המטוס הוכרז כמטוס מבצעי שמסוגל לקחת חלק בפעילות המיוחדת של החיל, הרחק מגבולות המדינה.

   מטוסי ה"אדיר" (F – 35) (מערכת וואלה! NEWS , דובר צה"ל)
   שלושה בשמיים. מטוסי ה-F-35 (צילום: דובר צה"ל)