וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התוצאות בארה"ב - הלילה: גור מצמצם את הפער

26.11.2000 / 19:50

המועד האחרון לסיום הספירה הידנית בפלורידה - הלילה בחצות, שעון ישראל; בפאלם ביץ' מבקשים להמשיך בספירה עד מחר; על פי התוצאות הלא רשמית מוביל בוש על גור ב-408 קולות; גם התוצאות שיפורסמו היום לא יאפשרו הכרזה על הנשיא הבא בשל עתירה שיגיש בכל מקרה הצד המפסיד

המרוץ לנשיאות ארצות הברית נמשך כשברקע מתקתק השעון. הספירה הידנית עדיין נמשכת במחוז פאלם ביץ' שבפלורידה בנסיון לעמוד בלוח הזמנים. המועד האחרון להגשת התוצאות הוא הלילה בחצות, שעון ישראל. על פי הספירה הלא רשמית הצליח סגן הנשיא גור לצמצם את הפער בכ-500 קולות אולם המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, עדיין מוביל ב-408 קולות.

מזכירת המדינה של פלורידה, קתרין האריס מתכננת להכריז על התוצאות הסופיות הלילה, בהתאם למועד שנקבע על ידי בית המשפט העליון בפלורידה. אם אכן ישמור בוש על הפער, הוא יוכרז על ידי פלורידה כזוכה במדינה וב-25 האלקטורים של המדינה ובעקבות כך כנשיא הנבחר של ארה"ב. בוש ינסה לצור לחץ על מטה גור להכיר בתוצאות ולא לערער לבית המשפט העליון בוושינגטון.

גם התוצאות האלה שיפורסמו, לא יהיו המילה האחרונה בנושא הבחירות לנשיאות. את ההכרזה הסופית על הנשיא הבא לא יזכו לשמוע תושבי ארצות הברית עד שיוכרעו כל התביעות והעתירות שהגישו שני המועמדים לבתי המשפט.


ועדת הבחירות בפאלם ביץ' מבקשת הארכה במועד הגשת תוצאות הספירה הידנית. בוועדה מבקשים להגיש את התוצאות מחר ב-09:00 בבוקר. ההחלטה על ההארכה כזו תלויה בהסכמתה של קתרין האריס שצפויה ללהשיב בשלילה.

המועמד הדמוקרטי, אל גור אמור לשאת מחר נאום לאומה, כך מסרו אנשי צוותו. בנאום יבהיר גור מה מניע אותו להילחם על אישור הספירה הידנית במדינת פלורידה ויכין את דעת הקהל הציבורית לקראת העימות עם בוש בבית המשפט העליון.

אם הלילה יתברר כי גור לא הצליח לסגור את הפער בפלורידה, בוש יוכרז כמנצח במדינה, וימשוך את הערעור. אולם אז צפוי גור לעתור לבית המשפט העליון בתביעה להמשיך את הספירה הידנית. אם גור אכן יגיש את עתירתו יחדשו גם הרבופליקנים את עתירתם.

במסגרת העתירות הרבות שהוגשו, הרפובליקנים תובעים לא לאשר את הקולות שנספרו באופן ידני ואילו הדמוקרטים דורשים את הכללתם במניין הקולות הסופי ואת ביטול הההחלטה במספר מחוזות בפלורידה להפסיק את ההצבעה החוזרת באזורם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully