אורי אריאל: אין אזרח שלא מודאג מחקירות ראש הממשלה

חוק ההמלצות, עתיד שיתוף הפעולה עם בנט ואופק הגידולים הישראלי: שר החקלאות הגיע לאולפן וואלה ! TALK ודיבר על הכול

יעקב אילון
עריכת וידאו: נועה לוי
"אף אחד לא רוצה לפרק את הקואליציה, ואין עליה איום אמתי. אנחנו לא במצב של תבהלה מבחירות"

מוטרד מתיקי נתניהו, לא מבין את תכלית חוק ההמלצות ומזהה פגיעה במחנה הימין דווקא מאנשיו: שר החקלאות אורי אריאל הגיע לאולפן וואלה! TALK ותיאר את מצבה הנוכחי של המפה הפוליטית. "ראיתי את ראש הממשלה בתחילת השבוע. זה בן אדם שמתפקד היטב, אבל כשאני רואה את הירידה בכמות המנדטים של הימין בכלל ושל הליכוד בפרט אני חושב שהדברים שנעשים בעת האחרונה, כמו יוזמות של חלק מחברי הכנסת, פוגעות במחנה הימני ככלל", הסביר.

לדברי אריאל "אף אחד לא רוצה לפרק את הקואליציה, ואין עליה איום אמתי. אנחנו לא במצב של תבהלה מבחירות", אך "באופן כללי כשאתה מסתכל על הסקרים, אתה רואה כבר שזה זה לא רק סקר אחד, אלא יותר". בהקשר זה, ביקש להדגיש, חוק ההמלצות, אחת מהיוזמות שעליהן דיבר, "לא ימנע אפילו הדלפה אחת".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
זה לא רק סקר אחד. אריאל באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
"פעם גידלו בדונם 2.5 טון עגבניות לשנה, והיום מגדלים פי 10"

אריאל התמודד עם טענות החקלאים, ולפיהן הוא אינו מושקע לחלוטין בתחומי משרדו, ותיאר כיצד הפחית את דרגת המיסוי על העובדים הזרים והוריד את מחירי המים. "יש חקלאות מפוארת בישראל", התגאה, "פעם גידלו בדונם 2.5 טון עגבניות לשנה, והיום מגדלים פי 10, ואפשר להגדיל עוד בזכות חקלאים וחוקרים שמביאים יכולות טובות יותר".

אריאל התייחס גם לפוטנציאל הגידול של הקנאביס הרפואי ("פורץ דרך, יכניס למדינה בין מיליארד ל-4 מיליארד דולר בשנה"), לדור ההמשך של חקלאי ישראל ("הצעירים יודעים לעשות חקלאות יותר טובה מהדור שלנו") ולהערכות הטוענות כי הענף כולו עומד בפני משבר ("הלמ"ס, מס הכנסה ובנק ישראל בדקו מזוויות שונות ואמרו שאין משבר"), ותיאר אופק לחקלאים בדמות הסכמי ייצוא חדשים. "אנחנו מדינה קטנה, צריך לצאת החוצה", הדגיש.

לדבריו, "הטרור החקלאי" שמאיים על ישראלים הוביל לעליית מדרגה בהתמודדות הרשויות, אך הדרך לפתרון עדיין ארוכה. "אנחנו רוצים לשנות את המציאות. היום תופסים גנב בכרם, מצלמים אותו באייפון ומעבירים למשטרה, שוטר קורא לך לעדות, אתה מבזבז יום עבודה ואז סוגרים כי אין עניין לציבור. אנחנו רוצים אחרת: קנסות, כדי לבדוק אם שווה לך לגנוב 20 קילו כדי לשלם 2,000 שקל".

חוק ההמלצות לא ימנע הדלפה אחת. אריאל באולפן (צילום: ראובן קסטרו)

אריאל קרא בריאיון ליישום ההצעה ליום מנוחה נוסף בשבוע והביע דאגה מ"ההפקרות" המלווה כיום, לדבריו, את הפיקוח על העבודה בשבת. "צריך למצוא פתרון בסיסי, והוא יום ראשון כיום מנוחה נוסף. זה יאפשר שבת ישראלית בפרהסיה. בואו ביחד, בצורה איטית ומושכלת ובהידברות, נמצא פתרונות. השבת שומרת עלינו ועושה לכולנו טוב, עם הילדים והמשפחה".

יש חקלאות מפוארת בישראל. אריאל באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
אנחנו מדינה קטנה. צריך לצאת החוצה. אריאל באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
השבת שומרת עלינו. אריאל באולפן (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully