בחינות המיצ"ב: עלייה בציונים במתמטיקה ובמדעים, ירידה באנגלית

שר החינוך נפתלי בנט הציג את נתוני הבחינות לכיתות ה' ו-ח' משנת הלימודים הקודמת: "החזקים התחזקו והחלשים התחזקו עוד יותר, אנחנו בדרך הנכונה". נרשמה עלייה בתחושת האיום של מורים מצד הורים ותלמידים

29/11/2017
צילום: מאצ'י הוף, עריכה: שניר דבוש

משרד החינוך הציג הבוקר (רביעי) את נתוני בחינות המיצ"ב שנערכו בשנת הלימודים הקודמת, ובמרכזם עלייה בציוני המתמטיקה בכיתות ה' ובמדעים בכיתות ח', על רקע. "החזקים התחזקו והחלשים התחזקו עוד יותר", אמר שר החינוך נפתלי בנט עם הצגת התוצאות. "אנחנו בדרך הנכונה לכך שלכל ילד תהיה הזדמנות הוגנת ושווה בחברה הישראלית".

בלימודי המתמטיקה בכיתות ה' נרשמה עלייה של 12 נקודות לעומת התוצאות בשנת הלימודים תשע"ה, מ-554 ל-566. בלימודי המדעים בכיתות ח' נרשמה עלייה של 23 נקודות, מ-564 ל-587. בלימודי האנגלית חלה ירידה של נקודות בודדות בשתי שכבות הגיל: מ-542 ל-539 בכיתות ה' ומ-558 ל-557 בכיתות ח'.

בתחום האלימות בקרב תלמידים נרשמה יציבות, בעוד שהמורים דיווחו כי הם חשים מאוימים מצד הורים ותלמידים - בכל שכבות הגיל. המורים הביעו חשש מפגיעה פיזית, פגיעה ברכות ומהגשה של תלונות שווא.

שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל המשרד שמואל אבואב, הבוקר(צילום: מאצ'י הוף )
נתוני מיצ"ב 29 בנובמבר 2017(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
נתוני מיצ"ב 29 בנובמבר 2017(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)
עלייה בתחושת האיום מצד מורים(צילום: ראובן קסטרו)

בבית הספר היסודיים נרשמה עלייה מ-11% ל-14% בדיווחי המורים על תחושת איום מצד הורים, ובחטיבת הביניים נרשמה עלייה מ-9% ל-11%. בחטיבה העליונה נרשמה יציבות העומדת על שיעור של 8%. במגזר הערבי נרשמה עלייה בכל שלבי הגיל.

תחושת האיום של מורים מפני תלמידים עלתה אף היא בקרב כל שכבות הגיל: מ-5% ל-6% ביסודי, מ-6% ל-7% בחטיבות הביניים ומ-5% ל-6% בחטיבה העליונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully