וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גשש של צה"ל נהרג בהר דב

26.11.2000 / 18:07

החיזבאללה הפעיל את מטען החבלה הבוקר לעבר סיור צה"ל בתוך שטחי ישראל; בפיצוץ נהרג חליל טאהר, בן 27, מעכו ונפגעו באורח בינוני שני חיילי צה"ל; לראשונה מאז נסיגת צה"ל מלבנון, הפציץ חיל האוויר מטרות של החיזבאללה בדרום לבנון

חייל צה"ל, רב סמל, חליל טאהר בן 27, נהרג היום בפיצוץ מטען חבלה שהפעיל החיזבאללה לעבר סיור של צה"ל באזור הר דב. בפיצוץ נפצעו שני חיילים נוספים. הם פונו במצב בינוני לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בצפת, ומצבם מוגדר טוב.

תת אלוף, משה קפלינסקי, מפקד עוצבת הגליל, מסר כי חוליית החיזבאללה, שהניחה את המטען, חדרה כ-900 מטרים לתוך שטח ישראל. ככל הנראה, מספר מחבלים של הארגון צפו על שיירת כלי הרכב הממוגנים של צה"ל בעת שעסקו בפתיחת ציר התנועה המרכזי בהר דב. המטען, שהוטמן כמה מאות מטרים מהמטען שהונח לפני כשבועיים, התגלה על ידי הכוח שפתח הבוקר את הציר. החייל שנהרג הוא גשש שיצא מהטנק.

"פעילות זו של החיזבאללה היא המשך ישיר של שרשרת נסיונות לפגוע בחיילי צה"ל בגזרת הר דב. הפיגוע התרחש בתוך שטחי מדינת ישראל כ-900 מטרים מדרום לגבול הלאומי, שהוסכם על ידי האו"ם", אמר קפלינסקי.

במקום התפתחו חילופי אש בין חיילי צה"ל למחבלים בסיוע תותחים ומסוקי קרב של חיל האוויר. מאוחר יותר, ולראשונה מאז נסיגת צה"ל מדרום לבנון, שב חיל האוויר והפציץ מטרות של החיזבאללה בדרום לבנון. סוכנויות ידיעות זרות בלבנון דיווחו על שני גלים של תקיפה.

אחיו של החייל ההרוג: "הוא אהב לתרום למדינה"

חליל הוא בן לאחת המשפחות הבדואיות היחידות שגרות בעכו העתיקה. שישה מבני המשפחה משרתים בצה"ל, ביניהם חליל שנהרג היום. חליל נפצע ברגלו לפני כשנה בלבנון, אולם התעקש להמשיך לשרת בגיזרה הצפונית. אחיו, אחמד, סיפר כי חליל אהב את המדינה, ואת השירות בצה"ל. למרות התנכלויות התושבים בעכו, התעקשו ששת האחים לשרת בצה"ל, בעקבות אביהם ששירת במשטרה.

חליל הותיר אחריו אישה בחודשי הריון מתקדמים, ותינוקת בת שנה וחצי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully