וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תמר גוז'נסקי - חד"ש

20.11.2002 / 9:24

נולדתי בפתח תקווה בשנת 1940 למשפחת פועלים וגדלתי בתל-אביב. במהלך השנים עסקתי במחקר כלכלי-חברתי, עיתונאות, עריכה וארגון פוליטי. אני בעלת בעלת תעודת הוראה מהסמינר למורים ע"ש שיין. מוסמכת לכללה מדינית, אוניברסיטת לנינגרד. פירסמתי בעבר שני ספרים בנושאים כלכליים-חברתיים ומאות מאמרים בעיתונים שונים.

מטעם סיעת חד"ש אני חברה בכנסת משנת 1990. עד אוקטובר 2002, אושרו בקריאה שניה ושלישית 36 חוקים שיזמתי, בתחומים הבאים: רווחה, בריאות, בריאות הנפש, חינוך, זכויות ילדים, זכויות נשים, זכויות עובדים, דיור וכו'. כיום אני משמשת בכנסת בתפקידים הבאים: יו"ר הוועדה לקידום מעמד הילד אשר הוקמה בשנת 1999, יו"ר השדולה של החכ"ים למען הילד, יו"ר הוועדה המיוחדת לנושא הנשירה מבתי הספר, יו"ר משותפת של השדולה למען זכויות חברתיות וחברה בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות.

אני מתגוררת בבת-ים, נשואה ואם לשניים.

איזה אירוע או סיבה גרמו לך להיכנס לפוליטיקה?

נכנסתי לפוליטיקה בגיל 14, כאשר הצטרפתי לנוער הקומוניסטי, מתוך רצון לשנות את העולם ולעשותו צודק יותר ומכוון לאנשים ולא לרווחים, ולאו דווקא בשל אירוע מסויים.

מה החוק החשוב שחוקקת?

בין החוקים החשובים שיזמתי ואשר נכנסו כבר לספר החוקים: חוק שיקום נכי נפש בקהילה; חוק חינוך חינם מגיל 3; חוק פעוטות בסיכון (הזכות למעון יום); חוק מעונות יום שיקומיים לפעוטות; חוק המגן על עובד מפני פיטורים בשל הקמת ועד עובדים או פעילות בו.

מה היית עושה אלמלא היית ח"כ ?

אני מניחה שהייתי פעילה יותר בארגוני מחאה, בארגוני נשים ובפעילות נגד גזענות, וגם משתדלת לכתוב עוד ספרים בנושאים חברתיים-כלכליים (נוסף לשניים שכבר פירסמתי).

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל

מי היריב הפוליטי שאת מעריכה ביותר?

השר דן מרידור.

בכמה אירועים של חברי מרכז השתתפת בשנה האחרונה?

לא מכירה מושג כזה "אירועים של חברי מרכז".

למה את מתחייבת בכנסת הבאה?

אשתדל להשלים את החקיקה של חוק ילדים בסיכון, של חוק עברייני מין (הגנה על הציבור), ושל החוק בעניין מונופולים ובעלויות צולבות בתיקשורת; להמשיך לנהל את הוועדה לקידום מעמד הילד; להילחם נגד כל גילוי של גזענות בכנסת ומחוצה לה; לקדם את השגת השלום הצודק ולהגן על זכויות הילדים, הצעירים, הנשים, העובדים והגימלאים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully