פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מחאת המורים נמשכת: הלימודים הושבתו היום בארבע ערים

   ארגון המורים השבית את הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים בחיפה, אשדוד, עכו ואילת, בהמשך לשביתה הכוללת אתמול ברחבי הארץ. צעדי המחאה של הארגון ננקטים בעקבות הסחבת במו"מ עם האוצר על העלאת שכר המורים החדשים ותוספות למורים הוותיקים

   כיתה ריקה בגמנסיה הרצליה (שרון בוקוב)
   (צילום ארכיון: שרון בוקוב)

   ארגון המורים העל-יסודי הודיע אתמול (שלישי) כי הלימודים יושבתו היום בארבע ערים שונות - חיפה, אשדוד, עכו ואילת. זאת בהמשך לשביתה הכוללת אתמול ברחבי הארץ. צעדי המחאה של הארגון ננקטים בעקבות מה שכינו "סחבת" במשא ומתן עם משרד האוצר על העלאת שכר המורים.

   מורים המלמדים בחטיבה העליונה, בין כיתות י' עד י"ד, לא הגיעו אתמול לבתי הספר, ובנוסף אליהם כך גם חברי הארגון המלמדים בבתי הספר השש שנתיים - ט' עד י"ד. בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים ובבתי הספר של החינוך המיוחד התקיימו הלימודים כסדרם, כמו גם טיולים שתוכננו מראש.

   לטענת הארגון, מתקיימת "סחבת" בקביעת ישיבות המשא ומתן ופקידי האוצר מנסים להטעותם "באמצעות נתונים שגויים וחישובים לא נכונים" - וזאת כדי "להקטין למקסימום" את דרישות המורים. בין הדרישות שמציב הארגון, העלאת שכרם של המורים החדשים לרף מינימום של 8,000 שקלים ותוספת לשכרם של המורים הוותיקים.