וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפקד עוצבת הגליל: המחבלים הפעילו את המטען מתוך שטח ישראל

26.11.2000 / 13:46

מטען חבלה הופעל הבוקר לעבר סיור של צה"ל שפתח ציר סמוך להר דב; שלושה חיילים נפצעו ופונו לבית חולים בצפת; חיל האוויר הפציץ מטרות של החיזבאללה; מזכ"ל הארגון: למדנו שאת אדמותינו הכבושות ניתן להשיב רק בג'יהאד

שלושה חיילי צה"ל נפגעו בפיצוץ מטען חבלה, שהופעל לעבר סיור של צה"ל בשעה 7:00 בבוקר, שעסק בפתיחת ציר לאורך גדר המערכת באזור הר דב. הפצועים פונו במצב בינוני לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בצפת. המטען הופעל על ידי חוליות של אנשי חיזבאללה.

תת אלוף, משה קפלינסקי, מפקד עוצבת הגליל, מסר כי חוליית החיזבאללה, שהניחה את מטען החבלה ביממה האחרונה, חדרה כ-900 מטרים לתוך שטח ישראל. ככל הנראה, מספר מחבלים של הארגון צפו על שיירת כלי הרכב הממוגנים של צה"ל בעת שעסקו בפתיחת ציר התנועה המרכזי בהר דב. המטען, שהונח כמה מאות מטרים מהמטען שהונח לפני כשבועיים, התגלה על ידי הכוח שפתח הבוקר את הציר. גשש וחייל יצאו מהרכב ואז התרחש הפיצוץ.

"פעילות זו של החיזבאללה היא המשך ישיר של שרשרת נסיונות לפגוע בחיילי צה"ל בגזרת הר דב. הפיגוע התרחש בתוך שטחי מדינת ישראל כ-900 מטרים מדרום לגבול הלאומי, שהוסכם על ידי האו"ם", אמר קפלינסקי.

במקום התפתחו חילופי אש בין חיילי צה"ל למחבלים בסיוע תותחים ומסוקי קרב של חיל האוויר. מאוחר יותר, ולראשונה מאז נסיגת צה"ל מדרום לבנון, שב חיל האוויר והפציץ מטרות של החיזבאללה בדרום לבנון. סוכנויות ידיעות זרות בלבנון דיווחו על שני גלים של תקיפה.

בן אליעזר: הדרדרות בצפון תשפיע על לבנון

דובר צה"ל מסר כי התקיפה בגיזרה המזרחית של דרום לבנון, צפונית להר דב, באה בעקבות הפגיעה בחיילי צה"ל הבוקר. עדי ראייה בכפר שבעא סיפרו לכתבי סוכנויות הידיעות הזרות בלבנון כי תקיפות המטוסים והמסוקים סמוך לכפר נועדו לפגוע בלוחמי חיזבאללה הנמלטים מאזור הפיגוע. לא דווח על נפגעים. בעקבות הפיגוע סגרה המשטרה את צירי התנועה המובילים לאזור הר דב ואזורים נוספים הסמוכים לגבול עם לבנון.

זהו המטען השני שמופעל באזור בשבועיים האחרונים. למרות שממשלת לבנון אישרה כי נסיגת ישראל מהגבול היתה מלאה, טוען החיזבאללה שבאזור הר דב לא נסוגה ישראל לגבול הבינלאומי. לפיכך לא מפסיק הארגון את הלחימה באזור למרות הפסקת האש.

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר בתגובה על התקרית כי המצב בגבול הצפון רגיש ואף עשוי להוביל להתפרצות. ארגון החיזבאללה נטל את האחריות לפיגוע. מזכ"ל הארגון, השייח' חסן נסראללה, אמר אמש שהמלחמה היא הדרך היחידה להחזיר ללבנון את חוות שבעה. "למדנו שאת האדמות הכבושות שלנו לא ניתן להשיב בדרכי שלום, אלא רק באמצעות ג'יהאד, דם, קורבנות וכדורים", אמר נסראללה.

השר בנימין בן אליעזר מזהיר היום את ממשלת לבנון שהדרדרות בגבול הצפון תשפיע ישירות גל על תושבי לבנון. לדבריו, על ראש ממשלת לבנון להבין שהתלקחות באזור תזיק גם לארצו.

צה"ל נקט בשבועיים האחרונים בשורה של מיגונים במוצבים ובכלי הרכב הפועלים בגזרת הר דב.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully