וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עשרות הפגינו מול שגרירות תאילנד בארץ נגד עינוי פילים

תמר נהרי

20.11.2002 / 0:01

המחאה אתמול - חלק ממחאה עולמית בעקבות תחקיר ארגון "פטה" לזכויות בעלי חיים; טוענים: גורי הפילים הצעירים מאולפים תוך הריגת אמותיהם, דקירתם בסכינים והחדרת מסמרים לאוזניהם

כמה עשרות פעילי עמותת "אנונימוס" לזכויות בעלי חיים ערכו אתמול הפגנה מול שגרירות תאילנד בתל אביב במחאה על ניצולם ועינויים של פילים בתאילנד. ההפגנה אתמול מהווה חלק ממחאה כלל עולמית כנגד התופעה, בעקבות חשיפת תחקיר הארגון האמריקאי לזכויות בעלי חיים "פטה" על אודות מצב הפילים האסייאתיים בתאילנד. במהלך ההפגנה הועבר מכתב מחאה לקונסול התאילנדי, נימיט טראפומרארל, שיצא אל המפגינים והבטיח להעביר את המסר לממשלתו. משגרירות תאילנד לא נמסרה תגובה רשמית לדברים.

מהתחקיר שערך הארגון עולה, כי רוב הפילים בתאילנד נמצאים בידיים פרטיות ואינם חיים בבר. האוכלוסיה הכוללת שלהם מונה כ-5,000 פרטים, שהוכרזו על ידי הרשויות כבעל חיים בסכנת הכחדה. רובם משמשים כאטרקציות לתיירים במחנות פילים, בהם מאלצים אותם לבצע תרגילי קרקס מורכבים ולשאת אנשים על גבם.

אילוף גורי הפילים מתבצע, תוך עינויים קשים, בכ-40 מחנות אילוף הפזורים בכפרים נידחים בתאילנד. כמחצית הגורים מוצאים את מותם במהלך סדרות "האימונים". העינויים הקשים הם, על פי ההערכות, הגורם לתקיפות רבות של פילים בתאילנד את מאלפיהם, ולעתים גם תיירים הצופים במופעים.

קריאה לתיירים לא להיכנס למדינה

התחקיר מתאר בפרוטרוט כיצד עוברים הגורים, לעיני המון אדם המתאסף כדי לחזות בעינויים, חבטות קשות, דקירות סכינים, כוויות והחדרת מסמרים לאוזני הגורים. כל אלה נעשים במחזורי אימונים ממושכים, תוך כבילה ומניעת מזון, מים ושינה. המטרה המוצהרת של העינויים, היא הבאה לכניעה מוחלטת של הפילים מול מאלפיהם, המכונים "מאהוטים". לכתבה, המופיעה באתר הארגון, מצורף סרט וידאו קשה לצפיה, המתעד את תהליך עינויים של שלושה גורי פילים בני שנתיים. הסרט צולם בכפר במעבה היער התאילנדי, שלטענת הארגון עונו בו עשרה גורי פילים במשך ארבעה חודשים.

כל גור שבור ומוכנע הנמכר לאחד ממחנות הפילים מכניס בין 2,000 ל-4,650 דולר. מחירי העתק במושגים מקומיים, מהווים פיתוי גדול לכפריים תאבי בצע וציידים לא חוקיים ההורגים, כדרך שגרה, פילות אמהות במטרה לחטוף ולהכניע את גוריהן הצעירים. על פי גורמים רשמיים בתאילנד, "הציידים צריכים להרוג את האמהות מכיוון שלפילות יש יצר אמהי חזק והן אינן מאפשרות לאף אחד להתקרב לצאצאיהן... גורי הפילים ממשיכים להיצמד לאמהותיהם, אפילו לאחר מותן, ומסרבים להמשיך לנוע עם שאר העדר".

הארגון האמריקאי לזכויות בעלי חיים, הנחשב לחזק בעולם בתחומו, מטיל עתה את כל כובד משקלו על ממשלת תאילנד, במטרה להעביר חוקים שימנעו המשך המנהג האכזרי. הארגון קורא לתיירים מכל העולם להודיע לממשלת תאילנד כי לא יכנסו למדינה כל עוד נמשך המנהג האיום. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר הארגון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully