וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טורקיה נגד פיקאצ'ו

26.11.2000 / 11:22

השר דורש מתחנות הטלוויזיה בטורקיה להוריד את הסדרה הפופולרית מהמסך, לאחר שילדה קפצה ממרפסת בניסיון לחקות דמות מצויירת; מומחים במשרד הבריאות הטורקי, שבדקו את השפעת סדרת הפוקימונים על ילדים, פסקו שהדמויות מרחיקות את הילדים מהמציאות ומסיתות אותם לאלימות

שר הבריאות הטורקי ביקש אתמול מתחנות טלוויזיה במדינה להחליף את התוכנית המצויירת "פוקימון" בתוכניות ילדים אחרות, לאחר שילדה בת שבע קפצה ממרפסת, כנראה בגלל שהאמינה שהיא דמות בעלת כוחות על-טבעיים מהסדרה.

הילדה, שקפצה ממרפסת בקומה החמישית לפני יומיים ושברה את רגלה, היא הילדה השנייה בטורקיה שקפצה ממרפסת בניסיון לחקות את הדמויות מהסדרה הפופולרית. ילד בן ארבע נפצע אחרי שקפץ גם הוא ממרפסת.

שר הבריאות אוסמן דורמוס ביקש ממומחים במשרדו לחקור את השפעת דמויות הפוקימון על ילדים. המומחים פסקו שהדמויות המצויירות מרחיקות את הילדים מהמציאות, מבלבלות אותם על ידי הצגה של "גיבורים רעים וטובים" ביחד, ומסיתות אותם לאלימות, דיווח עיתון במדינה.

מומחי המשרד אמרו שהפופולריות של הדמויות ושל קלפי המשחק אמנם מדאיגה בשל התוצאות, אך אין לאסור את הפצת המוצרים, משום שיוזמה כזו רק תגרום לביקוש גדול יותר.

"הורדת הסדרה בבת אחת יכולה להוביל לבעיות רציניות", אמר דורמוס אתמול. "תחנות הטלוויזיה צריכות לגרום לילדים לשכוח מהסדרה לאחר כמה זמן".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully