וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חזרה מפסטיבל בנגב, לתוך בסיס מצרי

26.11.2000 / 9:34

גילי שרייבר רק רצתה לחזור הביתה בשלום מפסטיבל רוחני בנגב; היא טעתה בדרך והגיעה לבסיס צבאי במצרים; במשך ארבעה ימים נחקרה על ידי קצינים בבסיס; אתמול היא הוחזרה לישראל, לא לפני שנפרדה בחיוכים מהחברים החדשים

לפני כשבועיים נסעה גילי שרייבר, בת 27 מראש פינה, לפסטיבל של תנועת "הריינבו" העולמית שנערך בקדש-ברנע בנגב. התנועה עורכת מפגשים רוחניים של מוסיקה ברחבי העולם, והפעם נערך הפסטיבל ליד הגבול עם מצרים. אתמול היא חזרה מהרפתקה לא שגרתית: היא בילתה ארבעה ימים במעצר בבסיס צבאי במצרים.

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי ביום רביעי, לאחר עשרה ימים במדבר, החליטה שרייבר לחזור הביתה. היא החלה לצעוד לאורך חמישה קילומטרים ולאחר שהחושך ירד הבחינה בבסיס צבאי. היא היתה בטוחה שהבסיס הוא של חיילי צה"ל והתקרבה אליו במהירות.

לפתע הופיע מולה חייל עם נשק דרוך: "הוא צעק בערבית כמו מטורף", סיפרה. "נשכבתי על הרצפה מפחד. התחלתי לצעוק לו 'פיס, פיס' (שלום, שלום), והוא נרגע והוביל אותי לתוך הבסיס".

במשך ארבעה ימים נחקרה שרייבר כמה פעמים, במשך חמש או שש שעות כל יום. היא סיפרה שהמצרים חקרו אותה לגבי סיבות הגעתה לבסיס וגם לגבי המצב בארץ: "בהתחלה הם היו חשדנים, אבל עם הזמן הם הבינו שבסך הכל טעיתי בדרך. אמרתי להם שאני עצובה שהמצב הביטחוני כל-כך קשה, ושאני שמחה שמובארק הוא מנהגי חזק ושקול. הם כנראה אהבו את זה".

בינתיים עברו יומיים, וחבריה שמו לב כי היא נעדרת. הם פנו למשטרה וצוות של משטרת דימונה החל ביום שישי בסריקות, בין היתר בסיוע גששים ומסוק. הגששים מצאו עקבות רגליים שהגיעו עד לגבול והסיקו שהיא במצרים. המשטרה פנתה ליחידת הקישור לכוחות הזרים של צה"ל, וממצרים התקבל האישור ששרייבר בידיהם.

אתמול היא הוחזרה לישראל, אחרי שנפרדה מהחיילים המצרים בידידות: "הם ביקשו שאזמין אותם לחתונה שלי", סיפרה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully