וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלושה נפגעים לצה"ל בפיצוץ מטען חבלה בהר דב

26.11.2000 / 8:45

שניים פונו לבית חולים במצב קל ובינוני; מטען החבלה הופעל לעבר סיור של צה"ל שפתח ציר סמוך לחוות שבעא; המחבלים ניהלו חילופי אש עם חיילי צה"ל; חיל האוויר הפציץ מטרות של החיזבאללה; מזכ"ל הארגון: למדנו שאת אדמותינו הכבושות ניתן להשיב רק בג'יהאד

שלושה חיילי צה"ל נפגעו הבוקר בפיצוץ של מטען חבלה שהופעל לעבר סיור של צה"ל שעסק בפתיחת ציר בחוות שבעא שבמורדות הר דב. שניים מהם פונו לבית החולים בצפת. אחד נפצע באורח בינוני ואחד באורח קל. המטען הופעל על ידי חוליות של אנשי חיזבאללה.

במקום התפתחו חילופי אש בין חיילי צה"ל למחבלים בסיוע תותחים ומסוקי קרב של חיל האוויר. מאוחר יותר ולראשונה מאז נסיגת צה"ל מדרום לבנון שב חיל האוויר והפציץ מטרות של החיזבאללה בדרום לבנון. סוכנויות ידיעות זרות בלבנון דיווחו על שני גלים של תקיפה.

דובר צה"ל מסר כי התקיפה בגיזרה המזרחית של דרום לבנון, צפונית להר דב, באה בעקבות הפגיעה בחיילי צה"ל הבוקר.
עדי ראייה בכפר שבעא סיפרו לכתבי סוכנויות הידיעות הזרות בלבנון כי תקיפות המטוסים והמסוקים סמוך לכפר נועדו לפגוע בלוחמי חיזבאללה הנמלטים מאזור הפיגוע, לא דווח על נפגעים.

בעקבות הפיגוע סגרה המשטרה את צירי התנועה המובילים לאזור הר דב ואזורים נוספים הסמוכים לגבול עם לבנון.

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר בתגובה על התקרית כי המצב בגבול הצפון רגיש ואף עשוי להוביל להתפרצות. ארגון החיזבאללה נטל את האחריות לפיגוע. מזכ"ל הארגון, השייח' חסן נסראללה, אמר אמש שהמלחמה היא הדרך היחידה להחזיר ללבנון את חוות שבעה. "למדנו שאת האדמות הכבושות שלנו לא ניתן להשיב בדרכי שלום, אלא רק באמצעות ג'יהאד, דם, קורבנות וכדורים", אמר נסראללה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully