וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההצבעה לפיזור הכנסת: ברק ושרון נאבקים על קולות סיעת שינוי

26.11.2000 / 8:28

יו"ר שינוי, טומי לפיד, הודיע כי הסיעה תצביע נגד מי שיכשיל את הקמת ממשלת החירום; מחנה שרון: ברק לא זנח את הבנות קמפ-דיוויד; מקורבי ברק: שרון בכלל לא מתכוון לדון ברצינות בהצטרפות לממשלה; בליכוד מעריכים כי שינוי תתנגד או תימנע בהצבעה; ש"ס בעד הקדמת הבחירות

לקראת ההצבעה על חוק פיזור הכנסת ביום שלישי, מתנהל מאבק על קולות ששת הח"כים של סיעת שינוי.

יו"ר התנועה, טומי לפיד, הודיע כי שינוי תצביע נגד מי שיכשיל את הקמת ממשלת החירום. לפיד משמש כמתווך בין יו"ר הליכוד, אריאל שרון לראש הממשלה, אהוד ברק, ואמר ל"הארץ" שהוא מתרשם כי שרון מעוניין להצטרף לממשלה, אולם נתון בלחץ מצד גורמים בליכוד שמתנגדים לכך. בעקבות הודעתו של לפיד מחליפים ברק ושרון האשמות הדדיות באשר לאחריות לאי ההקמה של ממשלת החירום.

ממחנהו של שרון טוענים שהוא לא השתכנע שברק מוכן לזנוח את הבנות קמפ-דיוויד ולעומתו, טוענים מקורבי ברק ששרון לא מתכוון בכלל לדון ברצינות להצטרפות לממשלת חירום, גם בשל העובדה שאין לו תמיכה במהלך במרכז הליכוד.

לפיד הודיע כי ימשיך בנסיונות התיווך אולם בליכוד מעריכים כי שינוי תתנגד או תימנע בהצבעה, דבר שיגרום להפלת הצעת החוק או למשיכתה על יד הליכוד.

ואליו בש"ס אומרים כי יצביע מחרתיים בעד החוק להקדמת הבחירות אם תשתכנע שראש הממשלה לא עשה מאמץ כן לצרף את הליכוד לממשלת חירום".
את הדברים אמר יו"ר ש"ס אלי ישי שתקף בחריפות את פעילי הליכוד שלדבריו ממררים את חייו וחיי משפחתו. בגלי-צה"ל סיפר ישי, שמפגינים מהליכוד מגיעים עד לפתח ביתו ומפחידים את ילדיו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully