וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הספירה בפלורידה על סף סיום: גור מצמצם את הפער

26.11.2000 / 7:15

לפי דיווחים לא רשמיים ממחוז בראוורד הפער עומד כעת על 360 קולות בלבד; התוצאות הסופיות ינתנו הלילה בחצות שעון ישראל, עם זאת המאבק המשפטי צפוי להימשך; בית המשפט העליון צפוי לדון ביום שישי בעתירת בוש שלא להחשיב את הספירה הידנית בתוצאות הסופיות

מרוץ נגד השעון מתנהל כעת במחוז פאלם ביץ' שבפלורידה בניסיון לסיים את הספירה הידנית עד המועד האחרון להגשת התוצאות ב-17:00 שעון פלורידה, חצות שעון ישראל. הספירה הידנית במחוז בראוורד הסתיימה לפנות בוקר ותוצאותיה יפורסמו הלילה במסיבת עיתונאים.

על פי הדיווחים המועמד הדמוקרטי, אל גור, הצליח לצבור במחוז בראוורד 563 קולות בסוף הספירה הידנית. כלומר הוא צימצם את הפער מול המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, שעומד כעת על 360 קולות בלבד.

לאחר שתסתיים הספירה הידנית גם במחוז פאלם ביץ' תכריז מזכירת המדינה של פלורידה, קתרין האריס, על המנצח בפלורידה שיגרוף את 25 האלקטורים שלה ויהפוך לנשיא הבא של ארה"ב. אולם בשני המטות מוכנים להמשיך מאבק משפטי ארוך במידה ולא יוכרזו כמנצחים בפלורידה.

שלשום אישר בית המשפט העליון בוושינגטון לדון בערעורו של בוש, שדרש לא לצרף את הקולות של הספירה הידנית לספירה הכללית. הדיון בערעורו של בוש נקבע ליום שישי הקרוב. על פי ההחלטה הקודמת של בית המשפט העליון בפלורידה, כל הקולות שייספרו ידנית עד היום בחצות שעון ישראל ייכללו בספירה הכללית.

אם הלילה יתברר כי גור לא הצליח לסגור את הפער בפלורידה, בוש יוכרז כמנצח במדינה, וימשוך את העירעור. אולם אז צפוי גור לעתור לבית המשפט העליון בתביעה להמשיך הספירה הידנית. אם גור אכן יגיש את עתירתו יחדשו גם הרפובליקנים את עתירתם.

גור ספג מפלה כפולה בסוף השבוע, כשלבד מהחלטת בית המשפט העליון לדון בערעור של בוש, הודיעה ועדת הבחירות של מחוז מיאמי, הנחשב למעוז הדמוקרטים, כי היא מבטלת את הספירה הידנית בשל מחסור בזמן. מטה גור כבר ערער על ההחלטה ועתירתו תישמע מחר.

התערבות של בית המשפט העליון בוושינגטון, במערכת הבחירות ובהחלטה של בית משפט בפלורידה, נחשבת נדירה. בית המשפט העליון בבירה הוא הערכאה הגבוהה ביותר במערכת המשפט האמריקאית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully