וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בניגוד לדעת ישראל: הוועדה הבינלאומית לחקר האירועים בשטחים תתכנס היום

26.11.2000 / 6:37

מאמץ הסברתי בינלאומי של ישראל במטרה להביא לתמיכה בעמדותיה; דני יתום ייצא מחר למצרים לפגישה עם הנשיא מובארק; בן עמי ייצא לרוסיה לפגישה עם שר החוץ איבאנוב; ברוסיה מכחישים כי ישנה יוזמה רוסית חדשה לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הכחיש כי ישנה יוזמה רוסית חדשה לחידוש התהליך המדיני ואמר כי מדובר רק בניסיון להביא לרגיעה.

ערפאת אמר את הדברים, בירדן, לשם הגיע בתום ביקור במוסקבה. שר החוץ הרוסי, איגור איבאנוב הכחיש אמש, במהלך ביקורו בגרמניה כי רוסיה יזמה תוכנית חדשה, בניסיון להביא להסדר בין ישראל לפלסטינים. לעומת זאת אישר איבאנוב, כי רוסיה תומכת בהצבתו של כוח בינלאומי בשטחים, מאחר וכוח כזה לדעתו יכול להועיל. ישראל מתנגדת להצבה של כוח כזה.

במהלך ביקורו של ערפאת במוסקבה, הוא שוחח, בעידודו של איבאנוב, עם ראש הממשלה, ברק. השניים סיכמו על חידוש שיתוף הפעולה הביטחוני בין הצדדים.

למרות ההכחשות הפלסטיניות והרוסיות, ייצא ביום שני שר החוץ, שלמה בן עמי, להיפגש גם הוא עם עמיתו הרוסי במוסקבה. הוא ידון איתו בניסיון הרוסי להביא לרגיעה באלימות. ובאותו עניין ממש, יפגש היום בקהיר, יועצו המדיני בטחוני של ראש הממשלה, דני יתום עם נשיא מצרים מובארק.

בוושינגטון דחו את בקשתו של שר החוץ לדחות את הדיונים

הוועדה הבינלאומית לחקירת הנסיבות לפרוץ המהומות בשטחים תתכנס מחר בניו יורק למורת רוחה של ישראל.

בוושינגטון דחו את בקשתו של שר החוץ, שלמה בן עמי, להשהות את עבודת הוועדה עד לרגיעה בשטחים. זאת בטענה כי הוועדה תמלא תפקיד חשוב בשיפור האווירה, ולמרות הקשיים עליה, להתחיל מיד בעבודתה.

בראש הוועדה יעמוד הסנטור לשעבר, ג'ורג' מיטשל, שהיה בין מתווכי המשבר באירלנד. כמו כן חברים בוועדה גם הסנטור לשעבר, וורן רודמן, נשיא טורקיה לשעבר, סולימן דמירל, הממונה על קשרי חוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולנה ושר החוץ של נורבגיה, תורפיו ניאגלנד. ביום שני ייפגשו חברי הוועדה עם מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully