וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שובו של הרודן מיוגוסלביה

25.11.2000 / 20:53

מילושביץ נאם בקונגרס המפלגה הסוציאליסטית בראשה הוא עומד וגינה את ההמון שהביא לנפילתו; ניצל את הבמה לנאום לקראת הבחירות הקרובות לפרלמנט הסרבי; במפלגה רואים במילושביץ המועמד היחיד להתמודדות בבחירות


הרודן היוגוסלבי, סלובודן מילוסוביץ', מתחיל את צעדיו חזרה אל לב הפוליטיקה במדינה שהדיחה אותו זה לא מכבר. מילוסוביץ' גינה היום את המון האזרחים שהשתלט על בניין הפרלמנט בבלגרד ואילץ אותו להתפטר וכינה את יריביו הפוליטים - גנבים.

הנשיא לשעבר, בו תולות מדינות המערב את האחריות לארבעת המלחמות האחרונות והעקובות מדם באזור הבלקן, ניצל את הבמה שניתנה לו בקונגרס של המפלגה הסוציאליסטית לקראת הבחירות הקרבות לפרלמנט הסרבי ב-23 בדצמבר. "כל אחד שיושב באולם הזה יודע כמה אלימות והעדר חוקיות היתה במדינה הזו מאז ההפיכה בחמישה באוקטובר", אמר מילוסוביץ' בקונגרס שהתכנס בפרבריה של בלגרד. מילוסוביץ' מתכוון בדבריו להעברות ניהול ושלטון רבות בחברות שונות ברחבי המדינה מאז נפילתו. מתנגדיו של מילוסוביץ' טוענים כי מטרתן של ההעברות הללו היתה לסלק את מקורביו המושחתים של הנשיא לשעבר מעמדות כוח.

מילוסוביץ' שנעלם מהעין הציבורית אחרי שהודה בתבוסתו לנשיא היוגוסלבי החדש וויסלב קוסטוניצה עדיין מכהן כנשיא המפלגה הסוציאליסטית. חזרתו לפוליטיקה תוכננה בקפידה. בשלב הראשון הודלף לעיתונאים כי הוא שב ומשתתף בפגישות מפלגתיות, לאחר מכן התראיין הנשיא המודח פעמיים בשבוע אחד בטלוויזיה הממלכתית כשהוא קורא לאיחוד. וכעת, בנאומו האחרון, נתן מילוסוביץ' הופעה מדויקת, מתוכננת וכריזמטית.

זקני המפלגה הסוציאליסטית רואים במילוסוביץ' כמועמד היחיד להתמודדות בראש המפלגה למרות שהצירים הצעירים יותר לא פוסלים על הסף התמודדות אחרת.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully