המשטרה עצרה שלושה פעילי מחאת הנכים שחסמו כביש באזור יבנה

חברי קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו את מחלף חולות בנתיבי איילון במחאה על ההבנות שהושגו עם האוצר. אחת הפעילות נפצעה בעימות השוטרים ופונתה לבית חולים ושלושה כלי רכב נגררו בידי המשטרה

עריכה: שניר דבוש

שלושה פעילי קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" נעצרו הלילה (רביעי) במחלף חולות בנתיבי איילון באזור יבנה, בתום יום של חסימות כבישים -כך לטענת חברי הקבוצה. בנוסף לכך טענו הפעילים כי אחת המשתתפות בחסימה נפצעה בעימותים עם השוטרים ופונתה לבית החולים וולפסון בחולון ושלושה כלי רכב שבהם נעשה שימוש במקום נגררו בידי המשטרה.

חברי הקבוצה ערכו אתמול חסימות בכמה מוקדים ברחבי הארץ. בין היתר חסמו את הכניסה הצפונית לאשדוד באזור הנמל, את מחלף יבנה בכביש 4, ואת מחלף חולות בנתיבי איילון (כביש 20) במחאה על ההסכם שנחתם בין ארגוני הנכים לבין הממשלה. המשטרה הכווינה את התנועה במוקדי החסימות, ושיבושי תנועה כבדים נרשמו באזור השפלה כולו.

בשבוע שעבר הגיעו נציגי הממשלה להסכמה עם הנכים על מתווה חדש להעלאת קצבאות הנכים. על פי ההסכם תוגדל קצבת הנכות לכ-4,000 שקלים. קבוצת "היחידה החוסמת" של הנכים, המורכבת מכמה מהארגונים, הודיעה כי אינה מרוצה מההבנות שאליהם הגיעו הצדדים ולכן היא ממשיכה במאבקה להעלאת הקצבאות.

טוב לדעת (מקודם)

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
שוטרים גוררים פעילה על הכביש בחסימה בנתיבי איילון, הלילה (צילום: מערכת וואלה!, "הנכים הופכים לפנתרים")
רכב נכים לקראת העמסה על גרר, הלילה (צילום: מערכת וואלה!, "הנכים הופכים לפנתרים")

מארגון "הנכים הופכים לפנתרים" נמסר הבוקר כי "ברגע זה עקב מחאת הנכים נחסמו הכניסות הראשיות של נמל אשדוד. אין יוצא ואין נכנס, לאחר שממשלת ישראל ממשיכה בעמדותיה להתעלם ולא להיענות לדרישותיהם של הנכים להעלות את קצבאות הנכים לגובה שכר המינימום". אייל כהן, מוביל המאבק, מסר כי "כי כל עוד ממשלת ישראל תתעלם ממצבם הקשה של הנכים בישראל, הנכים יחסמו כל פינה במדינת ישראל וישתקו את התעשייה בישראל". לדברי כהן, "יהיו עוד חסימות מסוג זה".

מנמל אשדוד נסר כי "גורמים ממחאת הנכים חסמו מאז השעה שש בוקר את הכניסות הראשיות לנמל, משערים 1 ו-5. כתוצאה מהחסימה, הצטברו עומסי תנועה גדולים באזור ולא התאפשרה כניסה סדירה של משאיות ושל עובדי הנמל והלקוחות. נוצרה פגיעה קשה בעבודת הנמל לנוכח העומסים הנובעים מהיותנו בערב החג, כאשר מירב הבעיות נגרמות מאי כניסתן של משאיות לפריקה וטעינה של מכולות ומטען בתחומי הנמל".

(עדכון ראשון: 7:42)

פעילה שנעצרה בחסימה באזור יבנה, הלילה (צילום: מערכת וואלה!, "הנכים הופכים לפנתרים")
רכב מועלה על גרר באזור יבנה, הלילה (צילום: מערכת וואלה!, "הנכים הופכים לפנתרים")
אשדוד, הבוקר (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אשדוד, הבוקר (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully