וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חולי נפש, היזהרו

25.11.2000 / 19:47

מחקר אמריקאי חדש גילה כי חולים המאושפזים במחלקות פסיכיאטריות נמצאים בסיכון גבוה ללקות באיידס ומחלות זיהומיות אחרות; החולים לא מקבלים טיפול רפואי למרות אישפוזם

מאת מוטי גל

חולים המאושפזים במרכזים פסיכיאטריים נמצאים בסיכון גבוה ללקות בשחפת, צהבת או איידס בהשוואה לאוכלוסייה הכללית.
כך על פי מחקר חדש שנערך על ידי בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הארווארד בארצות הברית. המחקר הוצג בכנס השנתי של האגודה לרפואה פסיכוסומטית שנערך השבוע בפאלם ספרינגס, קליפורניה.

המחקר שכלל יותר מ-650 גברים ונשים שאושפזו בבית חולים פסיכיאטרי בין השנים 1997 ו- 1999 גילה כי החולים היו בסיכון גבוה פי ארבע ללקות בצהבת (הפטיטיס) מסוג B, ובסיכון גבוה פי 12 ללקות בצהבת מסוג C, זאת בהשוואה לאוכלוסייה הכללית. החוקרים מצאו כי מעל 20 אחוזים מהחולים הפסיכיאטרים אובחנו כחולי שחפת ושלושה אחוזים כנשאי ה-HIV, שיעור הגבוה פי 9 מהשיעור באוכלוסייה הכללית.

"נדהמנו לגלות כי החולים אשר קיבלו טיפול שוטף בבתי החולים, קיבלו למעשה טיפול רשלני", אמר ראש צוות החוקרים ד"ר ו.פירל, "ישנם טיפולים מגוונים למחלות אלו. הצוותים הרפואיים במחלקות הפסיכיאטריות חייבים לתת תשומת לב מרובה יותר לחולים".

עוד עולה מהמחקר כי רבים מהחולים לא נבדקו כלל באם הם נושאים את נגיפי האיידס או הצהבת, גם אם התיעוד הרפואי הראה שימוש בסמים. נרקומנים רבים נוהגים לחלוק מחטים מזוהמות ובכך להעביר מחלות זיהומיות ממשתמש לרעהו. לדעת החוקרים, זוהי סיבת שיעור המחלות הזיהומיות הגבוה בחולי הנפש שהשתתפו במחקר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully