וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כהונתו של עידו דיסנצ'יק כיו"ר הדירקטוריון לא תחודש

אמיר טייג

17.11.2002 / 18:02

ימשיך לכהן קדנציה נוספת כדירקטור; דיסנצ'יק יפנה מקומו ככל הנראה למועמד המקורב למפלגת הליכוד

גורמים בכירים בבזק מאשרים כי כהונתו של עידו דיסנצ'יק כיו"ר דירקטוריון בזק לא תחודש, אך דיסנצ'יק צפוי להמשיך כהונה נוספת בדירקטוריון, כחבר מן המניין. את ההחלטה שלא להמשיך את כהונתו כיו"ר דירקטוריון קיבל שר התקשורת, ראובן ריבלין. הערכה היא כי ראש הממשלה ביקש מהשר למנוע את מינוי של דיסנצ'יק, עורך "מעריב" לשעבר, לתקופת כהונה נוספת. תוקף מינויו של דיסנצ'יק כדירקטור וכיו"ר הדירקטוריון פקע היום.

דיסנצ'יק כיהן בתפקיד יו"ר דירקטוריון בזק במשך שלוש שנים לאחר שמונה על ידי ראש הממשלה הקודם, אהוד ברק. שר התקשורת וראש הממשלה מבקשים כעת למנות יו"ר מטעמם. עד כה עלה שמם של שני מועמדים, המכהנים כדירקטורים בחברה, לתפקיד יו"ר הדירקטוריון. יורם ארידור, שר האוצר לשעבר מטעם הליכוד בתקופת ההיפר אינפלציה של שנות ה-80, ועו"ד מיקי מזר, חברת ליכוד המכהנת קדנציה שנייה כדירקטורית בחברת התקשורת.

על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה, לא ניתן למנות בכיר בחברה ממשלתית בתקופה של טרום בחירות. לכן עשויים השרים להתקשות במינוי יו"ר חדש לבזק עד לאחר הבחירות בסוף פברואר. בכוונת השרים להורות על ניהול דירקטוריון בזק באמצעות יו"ר שייבחר מדי ישיבה, ובשלב מאוחר יותר תוגש בקשה מיוחדת למנות לחברה יו"ר קבוע למרות הבחירות הקרבות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully