וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נעמי בלומנטל - הליכוד

17.11.2002 / 16:05

בקדנציה השלישית שלי, בכנסת ה - 15, אני מכהנת כסגנית שר התשתיות הלאומיות ועד לאחרונה, שרה בפועל. בעיקר אני מתמקדת בנושאים חברתיים-כלכליים. בתפקידי כשרה בפועל, שמתי לי למטרה, להביא למימוש פרוייקטים בתחום התשתיות, לביסוס עתידה הכלכלי של ישראל. בין היתר, קידמתי את הרפורמה במשק הדלק, הולכת הגז הטבעי, חתימת הסכם מקורות, הפרטת קווי החלוקה של חברת החשמל ועוד.

בעבר הייתי מיוזמות ומקימות שדולת הנשים בישראל, יו"ר אגודת אל-סם, חברת המשלחת הישראלית לוועדת האו"ם למעמד האשה ועוד. כמו כן יזמתי את חוק השריון לנשים במקום ריאלי ברשימת הליכוד, פעלתי לשוויון הזדמנויות בשכר ובתנאי עבודה ועוד. במקביל מילאתי את תפקיד יו"ר הליכוד העולמי.

אני ילידת המושב ביצרון שבדרום הארץ. בעלת תואר ראשון במדע המדינה וקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן. בוגרת ביה"ס לאמנויות הבמה "בית צבי". דוברת עברית, אנגלית, גרמנית וצרפתית. שירתתי בצה"ל במסגרת הנח"ל באלמגור וביודפת. נשואה לפרופ' מיכאל בלומנטל ואם לשלושה.

איזה אירוע או סיבה גרמו לך להיכנס לפוליטיקה?

אי השוויון החברתי וההזדהות האידיאולוגית עם דרכו של הליכוד, כתנועה שחרתה על דגלה את האמונה בא"י השלמה.

מה החוק החשוב שחוקקת?

יזמתי את החוק למתן קצבה מיוחדת לילדים שהתייתמו, כתוצאה מאלימות במשפחה. בביקורי אצל משפחות כאלה, נוכחתי לדעת שמצב הילדים, שנותרו ללא אם וללא אב (ההורה הרוצח במאסר או שם קץ לחיו ) הוא משווע, והם זקוקים לתמיכה כוללת. בעקבות ההישג, מקבלים היתומים קצבה זהה לזו של נפגעי תאונות עבודה, הגדולה לאין שיעור מזו שקיבלו עד אז.

מה היית עושה אלמלא היית ח"כ ?

הייתי, קרוב לוודאי, מנהלת מפעל תעשייתי או תאגיד גדול, כאשר חלק מהרווחים היה מוקדש למען אנשים במצוקה.

עוד בוואלה!

לשלם זול על חבילת הסלולר! עכשיו גם אתם יכולים

לכתבה המלאה

מי היריב הפוליטי שאת מעריכה ביותר?

יש לי הערכה ליריבים פוליטיים, המתבטאים ופועלים בהתאם לאידיאולוגיה, ולא מתוך אינטרסים אישיים, ושומרים על רמת ויכוח נאותה ותרבותית.

בכמה אירועים של חברי מרכז השתתפת בשנה האחרונה?

לאורך כל השנים, כולל השנה, בשני אירועים, לפחות, מידי יום.

למה את מתחייבת בכנסת הבאה?

אמשיך ביוזמה וקידום פרוייקטים בתחום התשתיות הלאומיות, אפעל לצמצום הפערים בחברה, אמשיך במאבק חסר פשרות בטרור ומניעת הקמת מדינה פלסטינית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully