וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיצה עם סורגים ואזיקים

25.11.2000 / 16:22

לאסירים בבית כלא בברזיל נמאס שאין כיבוד בביקורים, והם הקימו פיצריה משגשגת; כיום מזמינים מהם גם השכנים; השלב הבא: המשלוחים יבוצעו על ידי אסירים

יש מי שפיצה טובה בשבילם זו מאפיה קטנה ונקיה, מספר קטן של שולחנות המכוסים במפה משובצת, ואופה איטלקי בעל שער שיבה הלבוש בסינר לבן. בסאן פאולו בברזיל, התושבים לא כל כך בררנים. בתקופה האחרונה זוכה שם להצלחה מסחררת פיצרייה המנוהלת מתאיו האפלים של בית כלא, על ידי עברייני סמים, גנבים ורוצחים.

הפיצרייה, שנקראת "טוטו", על שם בתו של אחד האסירים, מנוהלת על ידי אסיר בעל ניסיון, טיינס צ'אגאס פריירה, שבעבר ניהל רשת סמים. את הפיצות מוכרים האסירים לחבריהם, לשומרים, למפקדי הכלא, ואף עושים משלוחים לשכונות הקרובות.

"כולם אוהבים את הפיצה הזו, במיוחד בתוספת עגבניות ונקניק", אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" מזכירו של מנהל הכלא, קולונל קרלוס רוברטו דה פאולה. מנהל הכלא אישר את פתיחת המאפיה כחלק מתוכנית השיקום החברתית של האסירים. את המאפיה מפעילים שבעה אסירים, רק אחד מהם היה בעבר אופה.

לדברי פריירה המאפיה גם מרוויחה לא רע. שותפיהם העסקיים של האסירים הרוויחו 250 דולר בחודש הראשון בלבד. לדבריו, רק בסופי שבוע מספקת המאפייה הקטנה לאסירים ולשכונות הקרובות 140 פיצות.

"הרעיון נולד כאשר לחברים בכלא הייתה בעיה להזמין פיצה בימי הביקורים, כאשר נפגשו עם הנשים שבאו לבקרם", אמר פריירה, שנידון לשמונה שנות מאסר. "האסירים אהבו את הפיצה מאוד, מה עוד שהיא הרבה יותר טובה מהאוכל בכלא. לאחר מכן השומרים והמפקדים החלו לקחת פיצה למשפחותיהם, ואנשים הגרים בקרבת הכלא התחילו להזמין פיצה".

למרות שכרגע מבצע את המשלוחים שותף שאינו אסיר, מבטיח פריירה לפעול למען קבלת אישור לאסירים לבצע מידי פעם משלוחים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully