וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ילד ושלושה שוטרי מג"ב נפצעו קל מאבנים, ירי במספר מוקדים בשטחים

25.11.2000 / 16:11

ארגון פלסטיני שנטל את האחריות לתקריות בהם נהרגו אתמול קצין צה"ל ואזרח ישראלי: "כל ישראלי הוא מטרה"; הלוויות המוניות היום בשטחים לחמשת ההרוגים הפלסטינים אתמול; דובר צה"ל מכחיש כי הצבא השתלט על עמדות פלסטיניות בחאן יונס

לאחר מספר שעות רגיעה, התחדשו העימותים בשטחים.

ילד מהישוב בית"ר עלית נפצע קל מאבן שהושלכה על בתי הישוב. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים הדסה בירושלים, כך מוסר כתבנו מוטי גל.

שוטר מג"ב נפצע בצהרים קל מפגיעת אבן ליד צומת ארם. שוטר נוסף נפצע במזרח ירושלים והשלישי ליד ג'נין. ידויי אבנים גם ליד קלקיליה וממערב לרמאללה.

תקריות ירי ליד הכפר קליל ובחברון. צה"ל השיב אש, אין נפגעים. ברצועת עזה ירו פלסטינים על עמדות צה"ל בגבול ישראל מצרים וליד נווה דקלים. אין נפגעים.

במספר מוקדים בשטחים יורים חיילי צה"ל כדורי גומי על מפגינים. בשכם השתתפו כעשרת אלפים אנשים בהלוויותיהם של שני אחים, תושבי הכפר קליל, שנהרגו אתמול מאש חיילי צה"ל.

ארגון פלסטיני בשם "המהפכה האיסלאמית לשיחרור" לקח על עצמו היום את האחריות לפיגועים אתמול, בהם נהרגו קצין צה"ל ואזרח עובד צה"ל. הארגון, שאינו מוכר, כתב בהודעתו כי "כל ישראלי ברחבי העולם מהווה מטרה, ובמיוחד חיילים ומתנחלים".

דובר צה"ל מכחיש את טענות הפלסטינים כי חיילי צה"ל השתלטו על מוצב פלסטיני באיזור חאן-יונס. בטלוויזיה הפלסטינית דווח כי צה"ל העביר לאיזור 35 טנקים נוספים. דובר צה"ל הכחיש גם טענה זו.

הכדור חדר דרך השכפ"צ

אמש נהרגו קצין צה"ל, רב סרן שרון ארמה, בן 25 מאשקלון ואזרח עובד צה"ל, אריאל ג'רפי, בן 42 מפתח תקווה. הפלסטינים דיווחו על חמישה הרוגים.

רס"ן שרון ארמה נורה למוות בידי צלף פלסטיני במהלך תקרית ירי שאירעה סמוך לחטיבה הדרומית של צה"ל ברצועת עזה. ארמה נפצע אנושות מפגיעת קליע בצווארו, הוא הובל לבית החולים, שם נפטר מפצעיו. עדיין לא פורסם מועד הלוויתו.

מוקדם יותר אתמול, במהלך מארב פלסטיני סמוך לכפר עוסרים, הממוקם כשני קילומטרים מזרחית לצומת תפוח, נורה למוות אזרח עובד צה"ל, אריאל ג'רפי. הירי נפתח מכיוון הכפר ופגע בג'רפי, שישב ליד הנהג. הנוסעים במכונית לבשו שכפצ"ים אולם אחד הכדורים הצליח לחדור ופגע בבטנו של ג'רפי. לאחר הירי, המשיך הנהג בנסיעה לצומת תפוח שם ניסה צוות רפואי של צה"ל להחיות את האזרח אך ללא הועיל. ג'רפי הותיר אחריו שלושה ילדים.

במהלך חילופי אש אמש בין כוחות צה"ל לפלסטינים באזור חאן-יונס, נמלטו מאות פלסטינים מבתיהם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully