וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועידת האקלים נכשלה, העולם יסבול

25.11.2000 / 14:42

ארצות הברית ומדינות האיחוד האירופי לא הצליחו להגיע להסכמה על דרכים לצמצום פליטת גזים הגורמת להתחממות כדור הארץ; הוועידה תתכנס רק במאי 2001; זעם בארגוני איכות הסביבה באירופה: "מיליונים בכל העולם יסבלו בגלל הפוליטיקאים"


ועידת האקלים של האו"ם שהתכנסה בשבועיים האחרונים בהאג, הולנד, הישעתה את דיוניה עד לחודש מאי 2001, לאחר שלא הצליחה להגיע להסכמה בשאלת הדרכים לעצירת ההתחממות הגלובאלית.

משתתפים בוועידה מסרו כי התגלעה מחלוקת בין האיחוד האירופי לבין ארצות הברית בנוגע לריסון כמויות הגזים הנפלטים לאטמוספירה, גזים האחראים להגדלת החור באוזון ועקב כך להתחממות כדור הארץ.

ארגוני איכות הסביבה בהולנד הגדירו את כשלון הוועידה "מחפיר". "מליוני בני אדם, בעיקר באזורים הדרומיים של כדור הארץ, יסבלו מחוסר היכולת של הפוליטקאים, כפי שזו התבטאה בוועידת האג", נאמר בהודעת ארגון "ידיד כדור הארץ" בהולנד.

הדיונים התמוטטו ממש ביומם האחרון, לאחר שהאיחוד האירופי וארצות הברית לא הצליחו להסכים ביניהן על הדרכים להגביר את הפיקוח על פליטת גזים. "ידידי כדור הארץ" תובעים מהממשלות האירופאיות להמשיך בכל זאת במחויבותם לצמצום פליטת הגזים, כפי שנקבע בהחלטת קיוטו. החלטת קיוטו קבעה כי יש להוריד את כמות הגזים בחמישה אחוז עד לשנת 2010.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully