המועמד המסתמן לתפקיד מתאם השבויים והנעדרים: בכיר בשב"כ

שר הביטחון אביגדור ליברמן המליץ על א', ראש מרחב ירושלים ואיו"ש בשב"כ, כמועמד להחליף את אל"מ במיל' ליאור לוטן כמתאם השבויים והנעדרים. המינוי טרם אושר על ידי ראש הממשלה נתניהו. מאות הפגינו בתל אביב להשבת אברה מנגיסטו שמוחזק בעזה

צילום: מאצ'י הוף, עריכה: אריאל תמרין

(בווידאו: הפגנה למען השבת אברה מנגיסטו מרצועת עזה)

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית: חצי שעה ואתם בדרך לחיים חדשים

לכתבה המלאה

מינוי המתאם החדש - כל העדכונים:

- מסתמן: א', בכיר בשב"כ, יחליף את אל"מ במיל' ליאור לוטן כמתאם השבויים והנעדרים
- שר הביטחון המליץ על א' לתפקיד, אולם המינוי דורש את אישורו של ראש הממשלה נתניהו
- המלצת ליברמן באה על רקע הסערה שעוררו דבריו בדבר שחרור שבויים ונעדרים עם פרישת לוטן
- 500 מפגינים בכיכר הבימה בתל אביב למען האצת המגעים לשחרור אברה מנגיסטו והשבתו מעזה

שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט להמליץ על מינויו של א', בכיר בשירות הביטחון הכללי, לתפקיד מתאם השבויים והנעדרים החדש, כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות 2. בשלב זה, א', שמכהן כיום כראש מרחב ירושלים ואיו"ש בארגון, מסתמן כמועמד להחליף את אלוף משנה במילואים ליאור לוטן, שביקש לפני כשבועיים לסיים את תפקידו. יחד עם זאת, מינויו של א' טרם אושר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

המלצת ליברמן באה לאחר שעורר סערה בתגובתו לפרישת לוטן, וטען כי אין למנות מתאם חדש עד לאימוץ דוח שמגר בנושא. " אין לחזור על הטעות בעסקת שליט", אמר ליברמן בתגובה לביקורת שהטיחו בו משפחות גולדין ושאול שאיבדו את בניהן בצוק איתן. "202 ממשוחררי אותה עסקה נעצרו מאז על ידי מערכת הביטחון על מעורבות בטרור, מתוכם 111 עדיין נמצאים בכלא בישראל. שבעה ישראלים נרצחו במעורבות ישירה או עקיפה של משוחררי אותה עסקה... לפני שימונה מחליף ללוטן, חשוב לאמץ את דוח שמגר במלואו, ובכך לשרטט גבולות גזרה ברורים למדינת ישראל ולשליחים מטעמה, ובעיקר לעמוד נחושים מול אויבינו, ולהבהיר להם שאין לנו כל כוונה להתפשר על ביטחון עם ישראל".

לקריאה נוספת:
ליברמן לוואלה! NEWS: לחץ להשבת הנעדרים יוביל לכניעה או מלחמה
משפחת גולדין נגד ליברמן: "יש לנו שר ביטחון חלש ופחדן"
ליברמן מגיב למשפחות הנעדרים: "אסור לחזור על הטעות בעסקת שליט"

אורון שאול והדר גולדין (צילום: באדיבות המשפחה)

כמה ימים לאחר מכן, אמר שר הביטחון בריאיון לוואלה! NEWS כי "האפשרויות העומדות כרגע כדי להחזיר את האזרחים הישראלים והגופות המוחזקות בידי חמאס הן כיבוש עזה או כניעה. כל פתרון אחר, מחייב סבלנות ויכולת עמידה".

בתוך כך, הערב הפגינו בכיכר הבימה בתל אביב כ-500 בני אדם למען שחרור של אברה מנגיסטו שנכנס לרצועת עזה בשנת 2014 ומאז אבדו עקבותיו. המפגינים נשאו שלטים וקראו לממשלה לפעול למען השבתו, לאחר שלטענתם נשכח ברצועת עזה.

הפגנה לשחרור אברה מנגיסטו, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דנה ירקצי)

"לפני שלוש שנים, כשהתבשרנו על היעלמותך, אפלה נחתה בבית", אמר אחיו של אברה, אילן מנגיסטו. "כבר שלוש שנים שאימא לא ישנה, שאבא לא נרדם, שלוש שנים שקול דממה זועק בתוך הבית. אתה אפילו לא יכול לדמיין לעצמך – כמה אתה חסר. כמה הצחוק, החיוך והחום שנתת לאימא נעדר בבית. אין יום שאימא לא מתפללת לשובך – אין יום שהיא לא פונה לאלוקים – שישיב אותך הביתה".

קראו לממשלה לפעול למען מנגיסטו, ההפגנה הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דנה ירקצי)

"אברה, אני זוכר איך עם תחילתו של המאבק להחזיר אותך הביתה, עמדנו ולחמנו בודדים", הוסיף האח. "היום תסתכל מה קורה כאן – תראה כמה אנשים באו להזכיר לכולנו שאתה חי – להזכיר לכולנו שצריך להחזיר אותך הביתה. אתה לא לבד – אנחנו כבר לא לבד. אנחנו רוצים שכל זה ייגמר – שלא נצטרך לעמוד כאן יותר, לא נצטרך להחזיק במקרופון הזה, שהציבור הזה שהגיע לכאן יחגוג בפעם הבאה כשיראו אותך בשערי הבית – כובש אותנו מחדש עם חיוך זוהר, עם חיבוק חם לאימא לאבא ולאחים הקטנים".

כיכר הבימה, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאצ'י הוף)
כיכר הבימה, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאצ'י הוף)
כיכר הבימה, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאצ'י הוף)
כיכר הבימה, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאצ'י הוף)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully