וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הוא לא התאבד בגללי, זה היה סיפור אהבה"

15.11.2002 / 10:35

טוענת זוהר חזי, חברתו לשעבר של בן ה-16 שהתאבד השבוע; חזי, שהודתה כי כתבה את הגרפיטי נגדו, נשלחה למעצר בית ונמצאת בטיפול פסיכיאטרי; חברי הנער: חקירת המשטרה הובילה אותו לצעד

"הוא לא התאבד בגללי, זה היה סיפור אהבה", אמרה זוהר חזי, חברתו לשעבר של י', מדריך הצופים בן ה-16 מיהוד שהתאבד בתחילת השבוע. ב"מעריב" פורסם היום כי חזי הודתה בחקירתה במשטרה כי היא זו שרשמה על קיר בית ספרו את הכתובת "משת"פ יומך קרב". לדבריה, "עשיתי את זה אחרי שהרגשתי שהוא בגד בי".

כתב "הארץ", רוני זינגר, מוסיף:

פרסום הפרשה הסעיר את חבריהם ללימודים של י' וחזי. רבים מהם חשים כי לחזי, שנחקרה אתמול שעות ארוכות במשטרה בחשד לאיומים ולאחר מכן נשלחה למעצר-בית למשך שבוע, נעשה עוול. בני השכבה מפנים אצבע מאשימה כלפי חקירת המשטרה, שנפתחה נגד כ-30 מהם בחשד לשימוש וסחר בסמים - בהם גם י' – וטוענים כי היא ששברה אותו.

"זה לא הסמים שרצחו את י', וגם לא זוהר שנעצרה אתמול", אומר אחד מתלמידי בית הספר. "ברור שי' הוא זה שהרג את עצמו, אבל הגורמים שמסביב - ובראשם חקירת המשטרה, הובילו אותו לזה". בני השכבה סיפרו כי "כ-30 חבר'ה מאתנו נחקרו בשבועות האחרונים על שימוש בסמים. חלקנו באמת עישן כמה ג'וינטים, חלקנו לא נגע בסמים". לדברי אחת התלמידות, חקירת המשטרה יצרה סכסוכים קשים בקרב התלמידים והפרידה בין חברים טובים.

"אמרו לי שההורים ישנאו אותי"

בחקירות, שלטענת המשטרה בוצעו על פי חוק הנוער ברגישות המתבקשת, נחקרו גם נערים שהצהירו כי לא עישנו מריחואנה או חשיש. הנערים סיפרו כי לדעתם אדם בעל נפש רגישה כמו י', עלול היה לצאת פגוע מהחקירות. "אחרי שנחקר, י' לא הפסיק לדבר על זה, זו היתה ממש טראומה בעבורו. הוא סיפר לי שהוא חש מושפל", שיחזרה ידידתו.

"בחקירה שלי פחדתי, למרות שלא עישנתי", סיפרה הידידה. "שש שעות ישבתי בחדר. החוקרים אמרו לי שהם ישימו אותי במוסד לעבריינים צעירים. הם השתמשו באירועים עצובים שקרו לי בחיים כדי לגרום לי לבכות ולהישבר. אחד החוקרים אפילו אמר לי שהחקירה הזאת תגרום להורים שלי לשנוא אותי ולא לדבר אתי, ולכן כדאי לי להלשין על חברים שלי".

עדי ראיה סיפרו כי לאחר שזוהר זומנה לחקירה, היא פגשה את י', ירקה בפניו וכינתה אותו "בוגד". בתום החקירה היא נשלחה למשך שבוע למעצר-בית. בתום תקופת מעצר-הבית הגיעה לבית הספר של י' וריססה על אחד הקירות את הכתובת: "משת"פ יומך קרב". לפי אחת הגרסאות, כשראה י' את הכתובת, זיהה את כתב ידה של זוהר וניסה להתקשר אליה מספר פעמים, אך זו טרקה בפניו את הטלפון.

כמו אביו של הנער, גם חבריו טוענים כי נקודת השבר של י' היתה כשהמשטרה ערכה עימות בינו לבין זוהר. גם עורך דינה של חזי, עו"ד אבי עמירם, חש כך: "ברגע שאתה מביא מישהו לעימות אתה מראה שהוא לא רק הלשין, אלא שהוא מוכן גם להטיח את זה בפני האדם השני. לדעתי פרשה מסוג זה אינה מצדיקה מהלך שכזה, וכשמדובר בנערים יש לכך השלכות קשות".

בני הנוער הלומדים בבית הספר של י' אומרים: "אפשר לחשוב איזה משתמשי סמים אנחנו. אלה סמים קלים שמעשנים אחת לכמה זמן, וגם את זה עושים רק חלק מהחבר'ה. מה המשטרה חשבה, שתתפוס פה את סוחר הסמים הגדול ביותר של האזור?"

המשטרה: חקירה הוגנת ונקיה

מנגד טוען מפקד היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, ניצב משנה מנחם פרנק, כי מטרת המשטרה היא לזהות את משתמשי הסמים ולהחזירם לדרך הישר. לדבריו, "אין לנו שום כוונה לקלקל לנערים האלה את העתיד. אנחנו רואים ייעוד בכך שעלינו לפתור את בעיית הסמים של בני הנוער לפני שהיא הופכת לקבועה".

על הטענות בקשר לעימות בין י' לזוהר אומר פרנק: "עימות נערך לפי צורכי החקירה, ובשביל להגיע לאמת. העימות לא התקיים כדי ליצור סכסוך. זוהי שיטת חקירה 'נקייה' שנוקטת המשטרה, וקיימנו זאת עם מלוא היחס ההוגן".

דוברת מחוז תל אביב, סגן ניצב שלומית הרצברג, מסרה כי החקירה נערכה על פי חוק הנוער בהנחיית משטרת ישראל, על פי טיפולה בנוער עובר חוק הסמים, וכן על פי חוזר משרד החינוך בנושא הסמים. זוהר חזי, שנחקרה במשטרה בחשד לאיומים, לשיבוש הליכי חקירה ולהדחת עדים, שוחררה כאמור למעצר-בית. חזי, שלפי החשד שלחה אדם לאיים על קטין נוסף כי לא ילשין עליה, נמצאת בטיפול פסיכיאטרי צמוד מאז התאבדותו של י'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully