וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מופז התפקד לליכוד

15.11.2002 / 0:02

שר הביטחון הודיע כי יתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת; אמר: לליכוד יש זכויות רבות במדינה; היועץ המשפטי: אין מניעה שמופז יתמודד לכנסת; דוד לוי נענה לבקשת שרון וחזר לליכוד

שר הביטחון שאול מופז התפקד אתמול בערב לתנועת ליכוד. הוא הודיע כי יתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, וביקש את אמון מתפקדי המפלגה. מופז אמר כי לליכוד יש זכויות רבות במדינת ישראל, "לאחר מחשבה החלטתי להצטרף לתנועה וליטול חלק בעשיה המדינית והחברתית". בגלי צה"ל דווח כי מופז התייחס לפעולת צה"ל בשכם, ואמר כי מדובר במבצע מוצלח שיימשך כל עוד יהיה בו צורך.

כתבי "הארץ" יוסי ורטר וגדעון אלון מוסיפים:

מופז הודיע אתמול בבוקר על החלטתו להתפקד לליכוד, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, אמר אמש כי לדעתו אין מניעה שיתמודד לכנסת. זאת, אם אכן חלפו שישה חודשים מאז השתחרר מצה"ל, לפי התאריך העברי.

ועדת הבחירות המרכזית רשאית לדחות את חוות דעתו של רובינשטיין, וגורמים משפטיים בכנסת אמרו שמופז בכל זאת לא יוכל להתמודד בבחירות, שכן חוק הפרשנות לעניין תקופת הצינון מתייחס במפורש ללוח הגריגוריאני. רובינשטיין אמר למופז, כי אם הוועדה תבקש את חוות את דעתו בעניין, יבהיר כי חישוב תקופת הצינון לפי התאריך העברי הוא חוקי לחלוטין.

גרעין תומכים קשה

יו"ר תנועת גשר, ח"כ דוד לוי, הודיע אתמול כי נענה לבקשת ראש הממשלה, אריאל שרון, לחזור לליכוד. לוי מתכוון להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת. בכירים בליכוד אומרים שסיכויו אינם ברורים – מצד אחד יש עדיין גרעין קשה במרכז הליכוד שתומך בו, אולם מצד שני רבים ירצו לנקום בו על שב-99' הצטרף לברק ולישראל אחת, וסייע להורדת בנימין נתניהו מהשלטון.

שרון נפגש אתמול עם לוי והזמין אותו ואת אנשי "גשר" לחזור ולהתפקד לליכוד. הפגישה התקיימה במעונו של ראש הממשלה בירושלים. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שרון אמר ללוי, שהוא מעריך מאוד את ניסיונו ויכולתו וכי אין לו ספק שלוי ואנשי מפלגתו "יתרמו תרומה גדולה למדינת ישראל ולליכוד בכל התחומים".

מזכיר הממשלה, עו"ד גדעון סער, הודיע שלשום במפתיע כי הוא מתפטר מתפקידו כדי להתמודד ברשימת הליכוד. אופיר אקוניס, יועץ התקשורת של שר המשפטים מאיר שטרית, ודובר משרד ראש הממשלה בתקופת נתניהו, מתמודד אף הוא לכנסת במשבצת "הצעירים" בליכוד. שלשום הודיע גם מקורבו וידידו של שרון, מגלי והבה, על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, כדי שיוכל להתמודד לכנסת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully