וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל בית הנשיא המיועד ביטל את מועמדותו

24.11.2000 / 8:28

החלטתו של עמוס מימון באה על רקע טענת נציב שירות המדינה כי לא דיווח על רישום משטרתי, למרות שנשאל על כך; הנציב העביר את הנושא לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה; מימון מאשים את הנציב ואת מנכ"ל בית הנשיא היוצא בקנונייה; קצב החליט למנותו ליועץ לנשיא ללא שכר


מנכ"ל בית הנשיא המיועד, עמוס מימון, הסיר אתמול במפתיע את מועמדותו לתפקיד. ההתפטרות באה על רקע סתירות שהתגלו בין נתונים שמסר מימון לנציבות שירות המדינה, לבין פרטים שהגיעו לנציבות.

במכתב שהעבירה נציבות שירות המדינה לידי היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, נטען כי לצורך קבלתו לתפקיד נשאל מימון האם היה מעורב בהליכים פליליים או משמעתיים לרבות חקירה שלא הגיעה לכדי כתב אישום, והשיב בשלילה. אולם בעקבות כתבה שפורסמה בשבוע שעבר במקומון "כל העיר" בירושלים, ערכה הנציבות בדיקה שהעלתה כי קיים רישום משטרתי על שמו של מימון.

"מעריב" מפרסם היום כי במכתב שהעבירה הנציבות נכתב עוד שבמהלך חקירתו בנושא, האשים מימון את נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, ואת מנכ"ל בית הנשיא היוצא, אריה שומר, בקנוניה נגדו, עקב קשרי הידידות ביניהם.

במכתב ההתפטרות כתב מימון כי לאחר שנודע על מינויו הצפוי, החל מסע הכפשות נגדו, בעקבותיו החליט להעביר את הנושא לבדיקת היועץ המשפטי הממשלה, כדי לנקות את שמו. נשיא המדינה, משה קצב, הביע צער על ההודעה, והחליט למנות את מימון ליועץ לנשיא ללא שכר. אריה שומר סירב להגיב על ההאשמות כלפיו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully