וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר וואלה! - גיאוקרטוגרפיה: הליכוד 38 מנדטים, העבודה 17

כתב וואלה! חדשות

14.11.2002 / 10:49

המפלגה השלישית בגודלה – שינוי עם 12 מנדטים, ש"ס מתרסקת עם 9 בלבד; רק 5 אחוזים סבורים כי ראש הממשלה הבא יבוא ממפלגת העבודה

לו היו נערכות היום הבחירות, היה זוכה הליכוד ב-38 מנדטים, לעומת 17 מנדטים בלבד שהיתה מקבלת מפלגת העבודה. כך עולה מסקר של מכון גיאוקרטוגרפיה, בניהולו של פרופסור אבי דגני וד"ר רינה דגני. על פי הסקר, תהיה שינוי המפלגה השלישית בגודלה עם 12 מנדטים, ולאחריה ש"ס עם 9 מנדטים, ומרצ והאיחוד הלאומי ישראל ביתנו, גם הן עם 9 מנדטים כל אחת. עוד עולה מהסקר כי המפלגות הערביות יקבלו 11 מנדטים, ישראל בעליה תקבל 4, יהדות התורה 5, מפד"ל 4, עם אחד 1, ואולי גם עלה ירוק תקבל מנדט בודד.

ש"ס סובלת מתהליך של התפוררות והיחלשות ניכרת, אולם מבצע נמרץ של קמעות וברכות עשוי לשנות מצב זה. כמו כן, מאבק חריף בתוך הליכוד בין ראש הממשלה, אריאל שרון, לשר החוץ, בנימין נתניהו, שימשוך "ימינה", עשוי להחזיר מצביעים לש"ס. שינוי ממשיכה לצבור פופולריות, אולם הבחירות הפנימיות בה עשויות להיות נקודת משבר משמעותית במפלגה, המחברת אנשים מרקע שונה. שינויים בתמונה הנוכחית צפויים לאחר תום הפריימריז וההתארגנויות למיניהן.

88 אחוז מהציבור משוכנע כי ראש הממשלה הבא יגיע משורות הליכוד. 55 אחוזים סבורים כי זה יהיה ראש הממשלה המכהן, אריאל שרון, 29 אחוז חושבים שזה יהיה נתניהו. עמרם מצנע ובנימין בן אליעזר מקבלים 2 אחוז בלבד וחיים רמון אחוז אחד.

53% לא מאמינים בשלום תמורת ויתורים

הסקר בדק גם את דיעות האזרחים על הסיכויים להשגת הסדר מדיני והוויתורים שעל ישראל לעשות. מהנתונים עולה כי 43 אחוזים מהציבור סבור שעל ישראל לעשות ויתורים משמעותיים למען הסכם שלום עם הפלסטינים ו-53 אחוזים אינו מאמין כלל בשלום תמורת ויתורים.

עם זאת, שני שלישים (66 אחוז) מכירים בכך שלא ניתן יהיה לעשות שלום עם הפלסטינים ללא הורדת חלק מההתנחלויות; העברת שטחים לפלסטינים באזור חלוצה בתמורה להכללת גושי התנחלות גדולים ביהודה ושומרון בידי ישראל; הקמת מדינה פלסטינית על רוב שטחי יהודה ושומרון; וחלוקה כלשהי בירושלים. יצויין כי 84 אחוזים מתנגדים היום לחלוקה כלשהי בעיר העתיקה בירושלים, גם לאחר שיהיה פרטנר בצד הפלסטיני, יוכרז על הפסקת האינתיפדה ולא יהיה טרור במשך שלושה חודשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully