וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרוגי התקריות הובאו למנוחות

24.11.2000 / 7:40

סגן אדוארד מצ'ניק ז"ל שנהרג בפיצוץ במשרדי התיאום והקישור בחאן יונס, נקבר בבית העלמין הצבאי בבאר שבע; סמל סאמר חוסיין ז"ל שנהרג בתקרית סמוך למחסום ארז, נטמן בכפרו חורפייש

סגן אדוארד מצ'ניק מבאר שבע שנהרג בפיצוץ מטען חבלה במשרדי התיאום והקישור בחאן יונס, נקבר בצהריים בבית העלמין הצבאי בעירו. סמל סאמר חוסיין מהכפר חורפייש שנהרג מירי סמוך למחסום ארז,נטמן בכפרו.

סגן אדוארד מצ'ניק, בן 21, נהרג אתמול בצהריים כשמטען חבלה הושלך לתוך החמ"ל במשרדי התיאום והקישור (מת"ק) של צה"ל והפלסטינים בחאן יונס. מצ'ניק עלה ארצה לפני עשר שנים עם הוריו ואחותו הקטנה, יאנה. דודו סיפר כי הוא נאבק כדי להעלות את הפרופיל ולצאת לקורס קצינים, אותו סיים לפני שמונה חודשים.

חבר טוב של אדוארד סיפר ל"מעריב": "הוא היה אדם שרצה שלום ולא נקמה, למרות שתמיד היו זורקים עליו אבנים ויורים. הוא דיבר על מה שקורה ברצועה ואמר שהוא לא יודע למה לצפות אבל הוא לא פחד. היתה לו תחושה שמשהו יקרה".

סמל סאמר חוסיין, בן 20, ששירת בגדוד הסיור הדרוזי של צה"ל, נהרג אתמול בצהריים מירי פלסטיני סמוך למחסום ארז. קרוביו סיפרו שסאמר, שרצה להתגייס לשרות קרבי, נלחם כדי להעלות את הפרופיל, ובשבוע הבא היה אמור לצאת להכנה לקורס קצינים.

דודו של סאמר אמר ל"מעריב": "הוא היה ילד טוב, שלמד בבית ספר בכפר ולפני הגיוס הוא עבד כדי לחסוך כסף לחו"ל. צריכים לעשות ולעשות כדי לגמור את העניין הזה ולהביא שלום".

תקריות בשטחים במשך הלילה

שני ילדים ישראלים נפצעו קל אתמול בלילה לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר האוטובוס בו נסעו מצפון לירושלים. בכביש המנהרות הופעל מטען לעבר אוטובוס ריק שעבר במקום. הנהג נפצע באורח קל.

במשך הלילה הופעלו מטעני צד לעבר מכוניות ליד היישוב אלון מורה, בהר גילה ובכביש עוקף חלחול. אזרח אחד נפצע באורח קל. גם באזור בית אל נפתחה אש לעבר אוטובוס. לא היו נפגעים.

תושבת ההתנחלות מעון ניצלה אתמול בלילה מלינץ' לאחר שקבוצת פלסטינים תקפה אותה באבנים סמוך לכפר סמואה בהר חברון. רכב שהגיע למקום הבריח את התוקפים. האישה, בחודש החמישי להריונה, נפצעה באורח קל.

חילופי אש בין צה"ל פלסטינים היו גם באזור גוש קטיף וחאן יונס. לא היו נפגעים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully