פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   קרניות עיניו של אמיר פרישר גוטמן הושתלו בשני חולים

   הזמר היה תומך ידוע בתמיכתו בתרומת איברים, אך בשל העובדה שגופו לקה בזיהום לא ניתן היה לעשות שימוש בשאר איבריו. מדובר באחד מהאיברים הבודדים בגוף האדם שלא ניתן להעביר מגופו של המת סמוך למותו

   קרניות עיניו של אמיר פרישר גוטמן הושתלו בשני חולים

   שבועיים וחצי לאחר שטבע למוות, קרניות עיניו של הזמן והבמאי אמיר פרישר גוטמן נתרמו לשני חולים שהמתינו להשתלה, כך נמסר היום (ראשון) מהמרכז הלאומי להשתלות. בכך העניק פרישר גוטמן מאור עיניים לשני ישראלים שהמתינו להשתלה.

   במהלך חייו, פרישר גוטמן היה תומך נלהב בתרומת איברים. כשנודע על טביעתו, הודיעו בני משפחתו של פרישר גוטמן למרכז הלאומי להשתלות שאם לא יצליח לשרוד, הם יסכימו לתרומת איבריו. למרות זאת, בשל העובדה ששהה במוות מוחי, גופו לקה בזיהום ולא ניתן היה להשתמש במרבית איבריו – מלבד קרניות עיניו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   העניק מאור עיניים לשני ישראלים. פרישר גוטמן (צילום מסך)

   במרכז ההשתלות עדכנו כי מראשית השנה הושתלו 438 קרניות. מדובר באחד מהאיברים הבודדים בגוף האדם שלא ניתן להעביר מגופו של המת סמוך למותו, בניגוד לאיברים אחרים כמו כליות, לב ולבלב. כדי להשתיל קרניות יש להקפיאן למשך 48 כדי לבחון את מצבן. כמו כן יש לבחון אם הנתרם הפוטנציאלי עומד בפרמטרים להשתלה.

   פרישר גוטמן נכנס לשחות בים בחוף לא מוכרז עם אחייניתו בת החמש ועם חברת משפחה עד שגל סחף אותם. הילדה והאישה ניצלו בידי גולשים ופרישר גוטמן אותר רק מאוחר יותר ונמשה מהמים. הוא פונה לבית החולים במצב אנוש, שם ניסה הצוות להיאבק על חייו אך ללא הצלחה. פרישר גוטמן הותיר אחריו בעל וילד.

   יעל בר זוהר (ראובן קסטרו)
   טקס האשכבה של פרישר גוטמן (צילום: ראובן קסטרו)