אלפים ציינו את תשעה באב ברחבת הכותל המערבי

המתפללים הגיעו לציין את יום האבל על חורבן בית שני ברחבת הכותל ובבתי הכנסת בקרבת מקום מגוריהם. במשטרה ובמד"א נערכו בכוחות גדולים לאבטח את התפילה ההמונית

אלפים ברחבת הכותל המערבי לרגל תשעה באב (צילום: אבי כהן, עריכה: אריאל תמרין)

מאות אלפי יהודים ברחבי העולם מציינים את צום תשעה באב החל מאמש (שני). הצום ומנהגי האבלות על חורבן שני בתי המקדש ימשכו כיממה, ורבבות מאמינים הגיעו לרחבת הכותל המערבי ולבתי הכנסת המקומיים.

המשטרה ומד"א השלימו את היערכותם לקראת אבטחת התפילה ההמונית. שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים נפרסו סביב העיר העתיקה וסמטאותיה ובאזור בתי הכנסת לשם שמירת הסדר והביטחון, אבטחת המתפללים, הסדרה והכוונת התנועה במזרח ומערב העיר. מערך הביטחון השוטף והאבטחה בעוטף ירושלים עובה.

מהשעה 22:00 נסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות אגרון, שלמה המלך, חטיבת ירושלים, כיכר צה"ל, סולטאן סולימאן, דרך יריחו, העופל. זאת, בעקבות תהלוכת עמותת "נשים בירוק". הצירים ייפתחו בהדרגה עם התקדמות התהלוכה.

עוד בוואלה!

לא רק אנחנו סובלים: משבר האקלים פוגע בחיות המחמד שלנו. אז מה עושים?

לכתבה המלאה
רחבת הכותל, אתמול (צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)
רחבת הכותל, אתמול (צילום: מערכת וואלה!, נועם מושקוביץ)
רחבת הכותל, אתמול (צילום: מערכת וואלה!, נועם מושקוביץ)

במסגרת המנהגים המוכרים ביום זה, המתפללים נוהגים לשבת על הקרקע, יחפים או עם נעלי בד כאות לאבל, לקרוא מגילת איכה ולשאת קינות על חורבן בית המקדש. החנויות, המסעדות ואתרי בילוי ייסגרו לקראת ערב. התפילות ומנהגי האבלות נמשכים לאורך הלילה והיום, עד לצאת הצום הערב.

צום תשעה באב הוא השני בחשיבותו בלוח השנה היהודי, אחרי יום הכיפורים. בנוסף לאיסורי האכילה והשתייה, במהלך הצום נהוג להימנע גם מרחצה, מנעילת מנעלי עור ומקיום יחסי אישות. כמו כן, במהלך היום חל איסור הלכתי על לימוד תורה ובמהלך הלילה מתקיימים ברחבי הארץ אירועים רבים תחת הכותרת "הלילה לא לומדים תורה", מטעם כנס שדרות לחברה והמכללה האקדמית ספיר, במהלכם מתקיים שיח על נושאים שונים, בהם גם כאלה הקשורים בשנאה ובאהבת חינם בחברה הישראלית.

זמני כניסת הצום: בירושלים -19:41, בתל אביב - 19:39, בחיפה - 19:42 ובאילת - 19:33.
זמני יציאת הצום היום: בירושלים - 20:04, בתל אביב - 20:06, בחיפה - 20:07 ובאילת 20:00.

(עדכון ראשון: 00:36)

ירושלים, אתמול (צילום: מערכת וואלה!, נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully